W Starym Kadrze – kawiarnia z filmowymi historiami dookoła Ciebie

Wnętrze kawiarni w starym kadrze. Po lewej stronie stoliki z krzesłami.
źródło: W Starym Kadrze

Z naszymi podróżami zazwyczaj jest tak, że zanim się one urzeczywistnią robimy sobie listę miejsc, które chcemy zwiedzić, czy zobaczyć w danym mieście. Bardzo często ta lista jest naprawdę długa. Jednak jakimś cudem udaje nam się odhaczyć większość punktów. Jakby tego było mało, zawsze też pojawi się jakieś nieplanowane miejsce, które nagle wyskakuje i woła nas do siebie.

Wizytę W Starym Kadrze miałyśmy zaplanowaną, a z racji tego, że znajdowała się ona na samym szczycie naszej listy, oczekiwania i wyobrażenia rosły z każdym dniem. Czy ostatecznie kawiarnia okazała się godna uwagi?

Z miłości do kawy i kina

Kawiarnia istnieje od 2011 roku, a od 2019 można ją znaleźć na ulicy Lawendowej 2/3 w Gdańsku. Goście z pewnością zjedzą tu pyszne ciasto, wypiją aromatyczną kawę, ale i zatopią się w filmowym klimacie. Jeżeli zatem kinematografia nie jest Wam obca, poczujecie się tam jak w raju. Co więcej, osoby tworzące to miejsce mogą okazać się Waszymi bratnimi duszami. Dlatego też uprzedzamy, całość może silnie uzależniać. Jak zatem zrodził się pomysł na kawiarnię W Starym Kadrze?

Pomysł na stworzenie kawiarni filmowej urodził się w 2011 roku. Postanowiliśmy stworzyć unikatowe i klimatyczne miejsce na mapie Gdańska. A wszystko z miłości do kawy i kina. – wspomina Sławomir Kiedysz

Prawdę mówiąc, jak dla nas to połączenie jest strzałem w dziesiątkę!

Wnętrze kawiarni w starym kadrze. W centralnej części ustawiony stolik z krzesłami. Na stoliku bukiet kwiatów w wazonie.
źródło: W Starym Kadrze

Seanse filmowe w towarzystwie słodkości

Popołudnie przy kawie i deserze, a wieczorem seans w kinie. Brzmi jak plan na udany dzień? A co, gdybyśmy Wam powiedziały, że cały ten plan możecie zrealizować w jednym miejscu? W Starym Kadrze to bowiem coś więcej niż kawiarnia. Od początku istnienia, codziennie organizowane są tam także seanse filmowe. Rozpoczynają się o godzinie 17 i 19.30.

Repertuar zmieniamy co dwa tygodnie. Seanse są darmowe i są dodatkiem do kawy. Zazwyczaj w repertuarze można znaleźć starsze, nieco zapomniane filmy, ale też te, które niedawno zeszły z afiszy kinowych. Jednym słowem, przeplatamy starsze i nowsze filmy. Sięgamy po klasyki i staramy się też być na bieżąco z filmami, które niedawno miały swoją premierę. – dodaje Sławomir Kiedysz

Konkretne informacje na temat obecnego repertuar można znaleźć na facebookowej grupie Repertuar filmowy kawiarni „W Starym Kadrze” bądź dzwoniąc do kawiarni. No chyba, że lubicie niespodzianki, to zawsze można dać się zaskoczyć. 🙂

Wnętrze kawiarni w starym kadrze. W prawej części ustawiony stolik i kilkoma dużymi, eleganckimi fotelami. Na całej przestrzeni ściany umieszczone są kartki z książek.
źródło: W Starym Kadrze

Menu rodem z najlepszych filmów

Wiecie co jeszcze urzekło nas W Starym Kadrze? Dbałość o detale. Oprócz zapadającego w pamięć, klimatycznego wystroju, na uwagę zasługuje również menu. Znajdujące się tam pozycje nawiązują do tytułów, które wszyscy doskonale znamy. I tak, wśród kawowych propozycji są takie klasyki jak np. Sami swoi, Czarna pantera, czy Piraci z Karaibów. A jeśli już będziecie mieli okazję odwiedzić to miejsce, koniecznie spróbujcie wypieków! My zdecydowałyśmy się na Red Velvet i teraz mamy mały problem, bo od czasu kiedy go zjadłyśmy nie możemy znaleźć równie dobrego odpowiednika. W takich sytuacjach zawsze żałujemy, że do Gdańska nie mamy niestety najbliżej. 🙂

Nawiązując zaś do tego, o czym wspomniałyśmy na początku, kawiarnia W Starym Kadrze z całą pewnością spełniła nasze oczekiwania. Spędziłyśmy super czas, w pięknym i klimatycznym miejscu, a na dodatek zjadłyśmy pyszne słodkości, które ustawiły naszą ciastową i tortową poprzeczkę bardzo wysoko. Jeżeli planujecie wycieczkę do Gdańska, a na dodatek jesteście wielbicielami kina, jak najbardziej uwzględnijcie kawiarnię na swojej liście. Natomiast jeśli Gdańsk to Wasze miejsce we wszechświecie, zaplanujcie sobie wolny czas tak, aby rozgościć się W Starym Kadrze.

Zobacz także inne wpisy z cyklu Zapowiedz miasto.