Harp Twins i Volfgang Twins w Krakowie, czyli klasyki rocka na harfie

Harptwins
fot. Alicja Miękina, źródło: Klub Gwarek

Harp Twins odwiedziły Kraków, gdzie wraz z zespołem Volfgang Twins wspólnie oczarowali słuchaczy dźwiękami harfy oraz rytmiczną grą na bębnach. Koncert odbył się 29 lutego w Klubie Gwarek i z pewnością, było to jedno z naszych ciekawszych doświadczeń muzycznych.

Harp Twins i Volfgang Twins w Krakowie

Czy możliwe jest granie klasyków rocka na harfie, czyli instrumencie kojarzonym głównie z muzyką klasyczną? Camille i Kennerly Kitt, amerykańskie bliźniaczki tworzące zespół Harp Twins, od wielu lat udowadniają, że to nie tylko możliwe, ale też potrzebne. Potwierdzają to m.in. setki tysięcy wyświetleń wykonań Artystek na YouTube oraz trasy koncertowe, podczas których od lat w zapełnionych klubach świetnie bawią się fani zespołu. Sam koncert duetu to zaś nie tylko obcowanie z muzyką, ale i potężna dawka humoru. Można więc zarówno się wzruszyć, jak i… popłakać ze śmiechu.

fot. Alicja Miękina, źródło: Klub Gwarek

Koncert główny, poprzedził support zespołu Lyrre, wykonującego muzykę metalową, połączoną z elementami folku. Potem scenę przejęły bliźniaczki, rozpoczynając prezentacją swojej aranżacji „Nothing Else Matters” zespołu Metallica. Wśród innych klasyków rocka znalazły się również: „Highway to Hell”, „Fear of the Dark”, „Paranoid” czy „Paint It, Black”. Przeplatały je utwory będące norweskimi pieśniami lub inspirowane celtyckimi brzmieniami. W drugiej części koncertu do sióstr Kitt dołączył zespół Volfgang Twins również będący bliźniaczym duetem, nadając tym samym koncertowi nieco mocniejszego wymiaru. O tym, jak brzmi połączenie harfy z bębnami, możecie przekonać się słuchając ich wspólnych wykonań na YouTube. My polecamy szczególnie ten:

Harfa, bębny i poczucie humoru

Koncert Harp Twins i Volfgang Twins to doskonała wybór dla fanów muzyki rockowej, osób, które lubią nieoczywiste muzyczne połączenia, a także bez wątpienia – wielbicieli brzemienia harfy. Nie brakuje również żartów sytuacyjnych, wywołujących szeroki uśmiech na twarzach odbiorców, a charyzma Artystek z Harp Twins, jak i bliźniaków z Volfgang Twins urzeka. Całość jest niesamowicie dopracowana. Publiczność bawiła się wyśmienicie, a starsza pani, stojąca pod sceną i ubrana w czarną bluzę z napisem Harp Twins, okazała się mamą Artystek, co dodawało uroku i było dowodem na to, jak wiele dla dziecka znaczy wsparcie rodziców. Zdecydowanie polecamy udać się na koncert bliźniaczek, jeśli będziecie mieli taką okazję. Tak w Polsce, jak i zagranicą.

fot. Alicja Miękina, źródło: Klub Gwarek

Zobacz także inne artykuły z cyklu Zaplątani w kulturę.