Scena kultowego jazzowego klubu Jassmine na festiwalu Great September w Łodzi

Jazzowe standardy i improwizacje grane na żywo przez najbardziej utalentowanych muzyków. Festiwal showcase’owy Great September rośnie w tym roku o kolejną scenę, na którą zaprasza we współpracy z warszawskim klubem Jassmine. Karnety są w sprzedaży.

Jazzowy klub Jassmine

Warszawski klub Jassmine to muzyczna perła, która oczarowała miłośników muzyki i, mimo jedynie niespełna czteroletniej historii, zdążyła zaznaczyć swoje miejsce na światowej scenie muzycznej, dzięki zapadającym w pamięć bookingom i niezapomnianym wydarzeniom. Kameralna przestrzeń z nienaganną akustyką sprzyja budowaniu więzi między wykonawcami, a ich widownią. Prezentując nie tylko jazz, ale też neo soul, R’n’B, rap i alternatywę, klub stworzył wokół siebie dużą grupę fanów, a jednym z jego flagowych cykli jest Jazz Cats, którego gospodarzem jest saksofonista i twórca projektu Hoshii, Kuba Więcek.

Jazz Cats odbywa się w formule jam session miksując standardy z improwizacją pod kuratelą jednego z najzdolniejszych polskich jazzmanów. Każda edycja cieszy się dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony publiczności, jak i samych muzyków.

13 września zobaczymy Jazz Cats w festiwalowej odsłonie podczas Great September – jako The Greatest Jazz Cats in Łódź. Scena Jassmine będzie grać we wnętrzach łódzkiego Grand Hotelu – kultowego miejsca, funkcjonującego nieprzerwanie od 1887 roku. Program Great September Showcase Festival & Conference rośnie tym samym o kolejny mocny punkt.

Specjalny plakat na tę okazję przygotowali wspólnie Dawid Ryski, Paweł Swanski i Witek Gretzyngier, line-up zostanie ogłoszony już niebawem.

Great September 2024 – co warto wiedzieć?

W tym roku Great September zagra w dniach 12-14 września w Łodzi. Na festiwalu wystąpią laureaci Fryderyków i największe muzyczne objawienia ostatnich lat. Najpopularniejsze zespoły i najważniejsze głosy sceny rapowej. Między innymi Edyta Bartosiewicz, Kortez, Stanisław Soyka, Otsochodzi, Kwiat Jabłoni, Yung Adisz, Daria ze Śląska, Oxford Drama, Coals, YANN, Zuta i wiele innych talentów.

Koncerty odbywać będą się w klubach i będą biletowane. Scena Główna mBank/Mastercard znów będzie usytuowana w samym centrum Łodzi – w Pasażu Schillera, przy ul. Piotrkowskiej – i będzie częściowo otwarta. Dla posiadaczy karnetów na festiwal przygotowano specjalną strefę, która pozwoli im na jak najlepiej przeżywać zaplanowane na głównej scenie koncerty.

Zakup karnetu daje jednocześnie przepustkę na wszystkie inne koncerty, odbywające się 12-14 września na Great September w Łodzi. Co więcej, podczas festiwalu będzie można spotkać najważniejszych przedstawicieli branży: menedżerów, promotorów, wydawców, łowcy talentów, dziennikarzy i content creatorów. Great September to wielkie święto muzyki, pełne występów live, ale i niezobowiązujących spotkań i rozmów. Na festiwalowiczów czekają także specjalnie na tę okazję przygotowane wystawy, pokazy filmów i inne ciekawe wydarzenia. Zapraszamy już teraz wspólnie z partnerem strategicznym – Łódzkim Centrum Wydarzeń.

Bilety i wszystkie najważniejsze informacje można znaleźć na stronie festiwalu oraz w mediach społecznościowych. Zachęcamy też do śledzenia oficjalnej playlisty Great September na Spotify.

Partner główny festiwalu: Miasto Łódź
Mecenas: mBank, Mastercard
Sponsor: Rossmann
Partner strategiczny: Łódzkie Centrum Wydarzeń, OFF Piotrkowska Center
Patron medialny: Trójka Polskie Radio
Bilety dostępne na: eBilet, Eventim

Zobacz więcej Muzycznych Nowości.