Maciek Starnawski w nowej odsłonie! O czym jest „Wiosna Miast”?

Wiosną wszystko budzi się do życia. Ta pora roku to nowe początki, szanse i przypływ dobrej energii, która rodzi się z coraz śmielej przebijających się zza chmur promieni słonecznych. Wraz z jej nadejściem, robimy również porządki. I to nie tylko te w domu, ale przede wszystkim w głowie. O tych drugich jest najnowsza piosenka Maćka Starnawskiego – „Wiosna Miast”.

Przyroda jako inspiracja

Maciek Starnawski nie przestaje zaskakiwać. Niedawno wydał utwór „Pani z Telefonu”, wykonywany w duecie z Aleksandrą Radwan. Pierwszy dzień wiosny postanowił zaś przywitać kolejnym singlem – „Wiosna miast”, który opowiada o nowych nadziejach, napawając jednocześnie optymizmem. Tym razem artysta zainspirował się naturą, która po szarej, sennej zimie, odradza się i nabiera kolorów. 

Od kiedy wyprowadziłem się do domu otoczonego lasem, zacząłem zupełnie inaczej postrzegać pory roku. Do tej pory przyjmowałem do wiadomości jedynie fakt, że one się zmieniają, więc trzeba, np. zmienić opony. Natomiast tu, gdzie teraz mieszkam, przyroda pokazuje mi, jakie niezwykłe piękno codziennego życia umykało mi na co dzień. Wiosna to czas, kiedy rodzi się we mnie pozytywna energia, a w połączeniu z szumem drzew, śpiewem ptaków, zielenią traw, również moja inspiracja do napisania najnowszego utworu na ten temat. – wspomina Maciek

Najnowszy singiel Maćka Starnawskiego nawiązuje także do trudnej sytuacji społeczno-politycznej, w której każdy z nas może się znaleźć, bez względu na pochodzenie, wyznawane wartości. Mimo to, utwór jest przepełniony spokojem, daje ukojenie i… pozwala poczuć słońce oraz muśnięcia coraz cieplejszego wiatru.

Warto również wspomnieć, że „Wiosna Miast” powstała przy udziale wspaniałych muzyków: Daniela Kapustki, Macieja Matysiaka, Macieja Mąki, Adama Bieranowskiego czy Jarosława „Yaro” Płocicy. Za tekst oraz muzykę odpowiada zaś Maciek.

Maciek Starnawski – co wiemy o artyście?

Maciek Starnawski jest polskim wokalistą, chórzystą, muzykiem sesyjnym i multiinstrumentalistą, a na scenie muzycznej wspierał m.in. Krzysztofa Zalewskiego, Ralpha Kamińskiego czy Skubasa. Obecnie porusza serca słuchaczy autorskimi utworami, zapraszając ich do swojego świata. „Wiosna Miast” to kolejny singiel artysty. Do tej pory słuchacze mieli okazję poznać takie utwory jak: „B”, „Spokój” i dwa duety „Pierdolety” – z Natalią Grosiak z zespołu Mikromusic oraz „Pani z Telefonu” z Aleksandrą Radwan. Maciek Starnawski traktuje muzykę jako formę terapii i komunikacji. W swoich tekstach opowiada o indywidualnych przeżyciach, przez co stają się one bardzo intymne i szczere.

Posłuchaj utworu na Spotify.

Zobacz artykuły z cyklu Poznaj Muzyków.