Łukasz Zagrobelny z nowym singlem „Za nami błędy”. Tak wokalista świętuje 25 lat na scenie

Okładka singla Za nami błędy Łukasza Zagrobelnego
fot. materiały prasowe

Łukasz Zagrobelny to artysta, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Na polskiej scenie muzycznej jest już obecny od przeszło 25 lat i wielokrotnie zachwycał swoim głosem słuchaczy w Polsce. Teraz nadszedł czas na wielki powrót artysty w nowym singlu opowiadającym o wzlotach i upadkach, ale i nadziei na lepsze jutro.

Łukasz Zagrobelny z nowym singlem „Za nami błędy”

„Za nami błędy” to nowy utwór Łukasza Zagrobelnego, którego premiera odbyła się 26 kwietnia 2024. Okazją do jego powstania jest przypadające w tym roku 25-lecie solowej działalności muzycznej Łukasza.

To piosenka o tym, że popełnianie błędów zawsze będzie leżeć w ludzkiej naturze. Upadamy, podnosimy się, a za chwilę błądzimy od nowa. Siła i wnioski jakie możemy wynieść z własnych porażek kształtują naszą dojrzałość – mówi Łukasz Zagrobelny.

Nie mylił się ten, kto powiedział, że błądzić jest rzeczą ludzką. Dajmy więc sobie przyzwolenie zarówno na wzloty, jak i upadki. Nie bójmy się grać z życiem – podsumowuje wokalista.

Nowy utwór jest kontynuacją stylu charakterystycznego dla Łukasza, jednak w znacznie nowocześniejszym wydaniu. Jest lekko, świeżo, a nawet tanecznie. Za produkcję muzyczną odpowiada WOLF HOUSE. Reżyserem teledysku jest Tomek Kuczma.

Kilka słów o artyście

Łukasz Zagrobelny świętuje w 2024 roku 25–lecie solowej działalności muzycznej, której początkiem okazał się występ w koncercie Debiuty na KFFP w Opolu w 1999 roku. Jest absolwentem Szkół Muzycznych 1. i 2.stopnia oraz Akademii Muzycznej we Wrocławiu na kierunku Dyrygentura Chóralna.

Na koncie ma cztery płyty, tysiące godzin spędzonych w trasach koncertowych, przeboje, m.in. Nieprawda, Ja tu zostaję, Życie na czekanie, piosenki do filmów Nie kłam kochanie i Wkręceni 2 (Nie kłam że kochasz mnie, Tylko z tobą chcę być sobą).

Laureat wielu nagród, m.in. Superjedynki, Eska Music Awards, nominowany do Fryderyka za najlepszy debiut. W 2007 roku wydał debiutancki album Myśli warte słów, w 2009 roku ukazała się druga płyta Łukasza Między dźwiękami. Artysta wystąpił także w programie Taniec z gwiazdami, a przede wszystkim zagrał kilkaset koncertów i zdobył ogromną rzeszę fanów w całej Polsce.

Wydany w 2012 roku album Ja tu zostaję już po miesiącu od premiery stał się Złotą Płytą. W 2012 roku tytułowa piosenka z płyty została wyróżniona podczas Festiwalu Opolskiego Super Nagrodą Programu 1 Polskiego Radia. Natomiast w 2013 roku ukazał się czwarty album Łukasza Łukasz Zagrobelny Symfonicznie będący zapisem koncertu z Polską Orkiestrą Radiową ze studia koncertowego im. W. Lutosławskiego.

W 2019 roku wokalista wziął udział w XII edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo, gdzie dotarł do ścisłego finału. W 2022 roku Łukasz był uczestnikiem i finalistą programu Perfect Picture emitowanego na antenie TVN7.

Drugą miłością Łukasza jest musical, w którym gra od ponad 20 lat. Przez kilkanaście lat związany był z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie wystąpił w musicalach Miss Saigon, Grease, Koty, Taniec Wampirów, Akademia Pana Kleksa, Les Miserables, Deszczowa Piosenka, czy Pięć Ostatnich Lat, w którym zagrał główną rolę Jamiego.

W Teatrze Muzycznym w Gdyni kreował rolę Clopin w słynnym Notre Dame de Paris. W Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku Łukasz wcielał się w Judasza w Jesus Christ Superstar oraz w tytułową rolę w Doktorze Żywago. Aktualnie, na deskach warszawskiego Teatru Muzycznego Roma Łukasz kreuje postać Khasoggi w słynnym musicalu We will rock you.

Artykuł powstał na podstawie informacji prasowej

Zobacz artykuły z cyklu Poznaj Muzyków.