Koncert premierowy Darii ze Śląska w Warszawie 

materiał prasowy, fot. Hubert Grygielewicz

Miała zostać zawodową siatkarką, ale po 11 latach treningów, kiedy nie szło jej już najlepiej, zrezygnowała i została historykiem. Nie lubi wielkich miast i tłumów. Mówi, że gdyby nie śpiewała, pisałaby teksty reklamowe albo powieści science-fiction. Jest ufna, cierpi na niezdecydowanie, a w smutku czuje się najbezpieczniej.

Daria ze Śląska w warszawskim klubie Niebo

Daria ze Śląska 26 maja wystąpi w klubie Niebo w Warszawie. Na żywo wykona nie tylko materiał z nagrodzonej dwoma Fryderykami płyty Tu Była (Album Roku Indie Pop, Debiut Roku), ale także utwory z zapowiedzianego na 24 maja nowego albumu „Na południu bez zmian”. 

Warszawskie wydarzenie jest częścią trwającej właśnie „Pierwszej trasy” Darii. Ale od pierwszego koncertu jaki miał miejsce również w Warszawie (Praga Centrum) wiele się zmieniło – oprócz wspomnianych Fryderyków czy wyraźnego rozpędu jakiego nabrała kariera Darii, artystka zdążyła przygotować drugi solowy krążek. Jednym z promujących go singli jest „Mainstream”, którego produkcją oprócz Żeni Szadziula znanego z jej pierwszej płyty zajął się Czarny HiFi.

Obok znakomitego zespołu Darii w składzie Michał Jastrzębski (Lao Che), Tomek Kasiukiewicz (m.in. Artur Rojek, Mela Koteluk), Żenia Szadziul (Dr. Misio) podczas warszawskiego koncertu artystce towarzyszyć będą na scenie goście, szczegóły pojawią się wkrótce na stronie wydarzenia. 

Bilety na to wydarzenie można kupić w Going i Empik Bilety.