Autorefleksja o byciu osobą po trzydziestce, czyli nowy singiel Agaty Gottscholl – „Autentyczna”

fot. materiały prasowe

Utwór „Autentyczna” to autorefleksja na temat przekroczenia kolejnego progu wiekowego. Agata Gottscholl przełamuje w tym numerze pewne schematy i stereotypy oraz zaczyna mocniej zaznaczać swoją własną, indywidualną ścieżkę muzyczną. Czym tym razem zaskoczyła nas śpiewająca perkusistka?

Odważne podążanie własną drogą

Singiel Agaty Gottscholl pt. „Autentyczna” to powiew świeżości na polskiej scenie muzycznej. Z jednej strony utwór wpisuje się w nurt muzyki alternatywnej, z drugiej jest melodyjny i bujający, idealny do słuchania w samochodzie lub jeśli potrzebujemy dodać sobie energii. Indie-popowa kompozycja to autorefleksja o byciu osobą po trzydziestce, która wychodzi ze strefy komfortu, odważa się podążać własną drogą i po prostu robić swoje, pomimo tego, co pomyślą ludzie.

Mój pierwszy solowy singiel został wydany 2 miesiące po moich trzydziestych urodzinach. Przez wielu taki wiek jest uważany raczej za moment, w którym zbiera się osiągnięcia, a nie startuje z nowym projektem. Ja się z tym nie zgadzam! Po wielu latach gry na perkusji postanowiłam iść drogą pisania własnych piosenek. Oczywiście nachodziły mnie myśli, czy ma sens rozpoczynanie czegoś całkiem od nowa. Jednak postanowiłam się przełamać i właśnie o tym jest ten utwór, o przejściu przez wszelkie wątpliwości i byciu sobą – autentycznym i działającym w zgodzie z własną intuicją.

„Autentyczna” – motywacja do działania

Autentyczna” to propozycja muzyczna, która z pewnością może zaskoczyć słuchaczy, którzy znają mnie z delikatnego, melancholijnego klimatu i uwielbienia do smutnych piosenek. Jednak tym razem chciałam się podzielić piosenką, która będzie dla osoby słuchającej pozytywną motywacją do działania, czymś co doda „powera” wszelkim planom, które ktoś chciałby zrealizować, ale się boi.

Okładka nawiązuje do fragmentu piosenki: „wracają kolory…” oraz jest przejściem od czarno-białej okładki pierwszego singla Agaty „Dzisiaj wczoraj” do nowego utworu „Autentyczna”, który jest bardziej pozytywny, energiczny, „kolorowy”. Natomiast symbol pojawiający się na grafice oznacza nadzieję. Zamiast klasycznego teledysku postawiono na minimalistyczną animację okładki autorstwa Barbary Zientek, którą będzie można obejrzeć w serwisie Youtube w dniu premiery piosenki 7 czerwca. Autorką zdjęć do animacji jest fotografka Justyna Solnica.

Agata Gottscholl – kim jest artystka?

Agata Gottscholl to wokalistka, perkusistka i autorka tekstów piosenek. Na polskiej scenie muzyki alternatywnej znana z gry na instrumentach perkusyjnych w indie-rockowym zespole Keskese, a od 2017 szerszej publiczności jako współzałożycielka, autorka tekstów i wokalistka w dream-popowym zespole Minimal Blue. W ostatnich latach grając na perkusji w aplikacji TikTok przyciągnęła na swój profil wielu fanów, a jej filmy niejednokrotnie były viralami. Na początku 2024 Agata wypuściła swój pierwszy singiel pt. „Dzisiaj wczoraj”, który został doceniony w autorskich radiowych audycjach, zdobył także uznanie słuchaczy docierając do 1. miejsca Balladowej Listy Przebojów Radia Fama.

Zobacz artykuły z cyklu Poznaj Muzyków.