Olaf Karbowiak i Holy Holy z nowym numerem „From The Ashes”

źródło: materiały prasowe

Niesamowicie klimatyczny utwór od Olafa Karbowiaka z NUM oraz Holy Holy jest już dostępny we wszystkich serwisach streamingowych. To niezwykła zapowiedź nadchodzącej płyty oraz emocji, jakie będą towarzyszyć podczas jej odsłuchu odbiorczyniom i odbiorcom. Czego jeszcze dowiadujemy się o utworze „From The Ashes”?

O utworze

From The Ashes” to wynik współpracy Olafa Karbowiaka z NUN z Ewą Baran (Holy Høly). Utwór przywodzi na myśl dokonania Portishead co jest osobliwe, bo oprócz partii Rhodes dogranej przez Ewę, w „From The Ashes” nie ma nic typowego dla tej grupy oprócz „tego czegoś”.

Utwór jest zapowiedzią nowej płyty NUN – Escape From The Forest, na którą będą składać się utwory nagrane we współpracy z różnymi wokalistkami i wokalistami. Już teraz wiadomo, że oprócz Holy Høly pojawi m.in. Marika (ex-Sexy Suicide). 

W związku z entuzjastycznym przyjęciem utworu oraz pojawieniem się pierwszych remixów „From The Ashes”, niewykluczone jest również wydanie maxi singla na klasycznym nośniku.

Więcej o duecie

NUN to Olaf Karbowiak, który wraz z Magdaleną Kaspryszyn praktycznie stworzył polską scenę electro.  Związany z największymi wytwórniami: EMI, Univeral London, Substream. Utwory NUN pojawiały się na licznych składankach polskich („Football-EP” / BMG Poland, „Electropop.pl” / SP Records, „Best Of Polish Synth” / Sequence Records) i zagranicznych („Stromschlag 2” / Electroschock Rec., składanka wydana przez Synthphony Records w Stanach Zjednoczonych). NUN grał na galach wręczenia nagród VIVA. Utwór Burn grany był w MTV i 4Fun.

„Stop!” i „I Don’t Know How” pojawiły się również na ścieżce dźwiękowej thrillera science-fiction pt. „Arche” w reżyserii Grzegorza Auguścika z Robertem Gonerą w roli głównej. W 2003 roku Magda została zauważona przez Andrzeja Smolika i pojawiła się na niezwykle przełomowym na polskiej scenie klubowej albumie pt. „Smolik 2” z piosenką „Or”, obok tak wybitnych wokalistek i wokalistów młodego pokolenia jak Novika, Mika Urbaniak czy Artur Rojek. 

Debiutancki album „SUNLIGHT” z 2006 roku, wyprodukowany przez francuskiego mistrza electro – People Theatre, szturmem podbił listy przebojów, docierając do 3 miejsca na prestiżowej liście DAC – deutsche alternative charts.

Dwa albumy, 10 singli, koncerty w całej Europie (Berlin, Londyn, Rzym), supportowanie gwiazd electro (Camouflage, Apoptygma Berzerk, De/Vision) – NUN Electro zbudował imponującą pozycję na scenie muzycznej.

Po długiej przerwie NUN powrócił w 2023 roku z singlami „POISON”, „HIDE” i „BITWA”, wyprodukowanymi przez niemieckiego mistrza gatunku – Mario Niemanna.  Single te składają się na album „Poison”, wydany w maju 2024 roku. Wokalnie płytę uzupełnia kompozytorka i wokalistka Inga Habiba, działająca aktywnie w Lorien, CallMe, HabiArJan (Nay) oraz współpracująca z wieloma projektami (One Million Bulgarians, FOVO, Pornografia, Hidden by Ivy). Na „Poison” znajdują się też utwory jej kompozycji (Everything, Kochaj Mnie, Forest).

Ewa Baran a.k.a. Holy Høly! – kompozytorka, pianistka, basistka i wokalistka znana z projektów takich jak Regresja (acid jazz), Superid (post rock), She Fits Me, (electro/downtempo/trip-hop). Związana z barcelońską wytwórnią Diffuse Reality Records (Hard Times – ex-Rozmazani) oraz włoską Cultural Bridge. Obecnie pracuje nad swoim solowym albumem #262626 – downtempo electronika z nutą trip-hop oraz elementmami glitch, nu jazz oraz smooth wokalami. Pracuje również nad ambientowym albumem w duecie z Daniel Löwen. Uzupełnia wokalnie album DXCV3R – solowy projekt połówki duetu ThunderFuzz. W tym duecie również pojawi się na składance Music From Poland go! boys records (wytwórni Tomasza Grocholi z Agressiva69). Brała udział w projekcie „Taki Pejzaż” Chóru Polin i Dominika Strycharskiego, pojawia się w chórkach do soundtracków Amaury Laurent Bernier

Zobacz artykuły z cyklu Poznaj Muzyków.