Poznaj muzyków – nowa seria na Zapowiedz

Zakładając bloga myślałyśmy, że dwa cykle wystarczą. Pod uwagę brałyśmy wówczas Rozmowy i Zapowiedz miasto. Doskonale pamiętamy nasze: A przestań! Jak narobimy tych cykli, to kto to będzie czytał?!? Ale już chwilę później asekuracyjnie pojawiły się u nas Zapowiadanki. Miało to być miejsce, gdzie wyżyjemy się nieraz twórczo, a czasami opiszemy istotne dla nas problemy. Również tam, podejmowałyśmy tematy muzyczne, które – o dziwo – wciąż bardzo dobrze się czytają, jak również przyprowadziły do nas za rączkę całkiem sporo osób. W międzyczasie, jako odpowiedź na potrzeby ludzi, jak i naszą ciekawość, zrodził się cykl Kolekcjonerzy. Czwarty cykl. Mało tego! Cykl, którego bardzo się obawiałyśmy. Jak się okazuje – zupełnie niepotrzebnie! A w dodatku pojawia się wiele Waszych głosów, że to właśnie ten cykl jest Waszym ulubionym. Także cykle u nas rosną, a Was również przybywa! Więc… dokładamy treści.

Co tym razem?

Ku naszemu zdziwieniu, od jakiegoś czasu na naszym mailu: info@zapowiedz.org, pojawiają się maile mające charakter informacji prasowej. Tematyka ich jest różna. Od nowości na rynku wydawniczym, po newsy muzyczne. Tak prawdę mówiąc, to właśnie te drugie przyciągnęły naszą uwagę. Często dostajemy wiadomości przepełnione talentem, ciekawym materiałem, chociaż nie zawsze zgodnym z naszymi upodobaniami muzycznymi. W dodatku w tle, zazwyczaj skrywa się ciekawa historia i… trudne początki. Wiemy co oznacza zaczynać, bo same niedawno stałyśmy na starcie tej planszówki zwanej życiem (Karoello i Nataelio Cohelio). A poza tym, rynek muzyczny skrywa tak wiele ciekawych brzmień, talentów, że szkoda nie zaprezentować tego światu. Skończyły się marzenia o zostaniu piosenkarką, czego objawem było trzymanie w dłoniach lakieru do włosów. Chociaż… przyznajcie – dobre to było, nie? Biedni rodzice i dziadkowie. I tu takie wtrącenie, anegdota – gdy nasz znajomy śpiewał kiedyś pod prysznicem „Wehikuł czasu”, jego mama pobiegła sprawdzić czy wszystko ok, bo myślała, że wzywa pomocy albo się krztusi. Serio! Brzmi jak żart, ale to tylko życie! 😉

Wracając do tematu, bo strasznie dygresyjna ta zapowiedź się zrobiła (zapowiedź cyklu, my nazywamy się Zapowiedz, bez „ź”. Co nam poszło nie tak?), chyba za dużo naczytałyśmy się Mai Klemp. No! W każdym razie, dziś nieco łatwiej jest się przedostać do słuchaczy, ale o wiele trudniej zdobyć ich uwagę. I tu wchodzimy my… całe na pstrokato.

Szczegóły dotyczące cyklu Poznaj muzyków

Skoro już w skrzynce czeka na nas kilka wiadomości prasowych związanych z muzyką, stwierdziłyśmy, że warto spróbować z nowym cyklem. Będzie on pojawiał się raz w miesiącu (na początku, zobaczymy jak go przyjmiecie, bo być może będzie podobnie jak z Kolekcjonerami ;)). Każdy wpis, będzie dotyczył wokalistki, wokalisty lub całego zespołu, który według nas jest ciekawy. Co więcej, nasze upodobania muzyczne chowamy do kieszeni. Jednak czasami wybierzemy również te, które chwytają nasze serducho bardzo mocno. Podsumowując – dla każdego coś dobrego. Dodatkowo, wpis pozbawiony zostanie ocen typu: 5/10, albo 10/10. Przedstawimy informacje, dowiemy się nieco więcej o samych muzykach i spróbujemy dokopać się do ich kreatywności i serc przepełnionych muzyką.

Dajcie znać, czy podoba Wam się taki pomysł, gdzie raz w miesiącu poznacie muzyków, z dosłownie każdej kategorii muzycznej. I cóż? Ruszmy już niebawem w podróż pełną przeróżnych dźwięków. 🙂

A jeżeli jesteście muzykami lub znacie kogoś, kto mógłby znaleźć się w naszym cyklu, piszcie do nas na info@zapowiedz.org.