Melonove – lekkie, letnie dźwięki w stylu retro

Melonowe

Lekkość, poczucie humoru i… umiłowanie stylu retro. Tak zaczynamy cykl Poznaj muzyków. Zatem, drodzy Czytelnicy, poznajcie Melonove! Zespół został założony przez Dominikę Łuczyńską i Krzysztofa Milewskiego. Duet ma sprawiedliwy podział obowiązków pomiędzy sobą, a w rezultacie – daje uśmiech na twarzach odbiorców. Zresztą, przekonajcie się sami.

Melonove – co o nich wiemy?

Lekkie, przyjemne, powodujące poczucie ciepłych promieni słońca na twarzy – tak określiłybyśmy twórczość formacji lub jak nazywają to sami założyciele – projektu. Jak to się stało, że dziś mówimy o duecie jako jedności?

Inicjatywa założenia projektu powstała podczas lockdown’u. W zasadzie można to nazwać „muzyczną telepatią”, ponieważ każde z nas w tym momencie miało potrzebę muzycznych doznań. Przypadek, fart – my wierzymy, że tak miało być 🙂 – twierdzą Artyści.

Sama współpraca natomiast jest o tyle ciekawym zjawiskiem, a zarazem znakiem naszych czasów, że rozpoczęła się na Facebooku. Co z niej wyniknęło? Zobaczcie sami!

O piosence Neon

Kiedy pogoda za oknem sprawia, że nie myślimy już o niczym innym, jak wyjściu z domu, w naszych głośnikach najczęściej rozbrzmiewają utwory w stylu Neonu. Jak twierdzą Krzysztof i Dominika – sam utwór jest żartobliwym wyznaniem uczuć dziewczyny do niezdecydowanego chłopaka. Całość idealnie podkreśla głos wokalistki, który nie jest zmanierowany, natomiast szybko zapada w pamięć.

„Neon” miał za zadanie wybudzić ludzi z lockdown’owej apatii. Kolejne single, które przedstawimy będą miały bardziej alternatywny wydźwięk. Trzymamy się jednak dalej stylistki pop, retro pop. – dodaje duet.

Melonove – co dalej?

Jeżeli spodobała się Wam piosenka zespołu Melonove – mamy dla Was dobrą wiadomość! Krzysztof i Dominika dopiero się rozkręcają. A sam Neon to jedynie wstęp do tego, czego możemy spodziewać się w przyszłości. 😉

Chcemy wydać kolejne single, które są już w końcowej fazie produkcji. Kolejne cele to teledyski i wydanie albumu w formie fizycznej płyty. Nie możemy doczekać się też tak długo przez wszystkich wyczekiwanych, pierwszych koncertów!

I nie wiemy jak Wy, ale my nie możemy doczekać się rozwoju projektu. Zwłaszcza wizualnej oprawy twórczości, bo coś czujemy, że może ona być niezwykle ciekawa, biorąc pod uwagę słyszalne brzmienie z dawnych lat.

Dlaczego Melonove?

Gdy zapytałyśmy Melonove, w jaki sposób zachęciliby odbiorców do tego, aby zapoznać się z ich obecną i przyszłą twórczością, odpowiedzieli:

Ludzie są już zmęczeni polityką, problemami i sytuacją na świecie. My też swoją muzyką uciekamy od trosk dnia codziennego. Staramy się dać wszystkim odpoczynek, pozytywną energię i dobre wibracje. Inspirują nas relacje międzyludzkie i lubimy o nich opowiadać w swoich utworach 🙂

Jednak nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie zrobiły krótkiej ankiety, zarówno wśród znajomych, jak i wybranych Czytelników. W większości odzew był bardzo pozytywny. Bez względu na to, w jakim obszarze muzycznym te osoby się poruszały. Ale wiecie co było najciekawsze? Nawet gdy po pierwszym przesłuchaniu, pytane przez nas osoby mówiły: Hej! Spoko, ale nie dla mnie!, kilka dni później wracali do nas z zupełnie inną informacją, która wyglądała następująco: Wczoraj mówiłam/mówiłem, że ten utwór nie jest dla mnie? Dzisiaj nie mogę się od niego oderwać! Zdarzały się również porównania do współczesnych Artystów czy Artystek, które obecnie zajmują najwyższe miejsca na listach przebojów, jak np. Sannah. Czy rzeczywiście tak jest? Oceńcie sami. 😉

I tego życzymy Wam, abyście mogli na chwilę oderwać się od trudów życia codziennego, między innymi przy Melonove.

A Krzysztofowi i Dominice życzymy wielu sukcesów i wielu ciekawych utworów, które zilustrują cudowne teledyski.

Odwiedźcie również social media Melonove – Instagrama oraz Facebooka.

Zachęcamy Was także do zobaczenia innych artykułów z cyklu Poznaj Muzyków oraz do posłuchania playlisty z utworami wszystkich Artystów.