Dobry wieczór – miejskie brzmienie z zadziorem

Dobry wieczór to z pewnością jeden z tych zespołów, których nazwa uczy dobrych manier. Zespół tworzy trójka muzyków z Krakowa: Katarzyna Staszko, Paweł Hahn oraz Bartek Owczarek. Co więcej, zadziorny głos wokalistki i ciekawe brzmienia przywołujące na myśl lata ’80 i ’90 zdają się wprowadzać w nieco inny wymiar czasu.

To jest Dobry Wieczór

Pod taką nazwą zespół widnieje na Instagramie. Jest to tym samym genialny wstęp do naszej prezentacji. Trio tworzy nietuzinkową muzykę, która z jednej strony podąża za trendami, z drugiej zaś słychać tu inspirację latami ’80 i ’90. Jest to więc coś zupełnie nowego, świeżego, unikatowego. Na szczególną uwagę zasługuje również zadziorny głos wokalistki, idealnie dopełniający całość muzycznej kompozycji. O swoich początkach zespół mówi wprost:

“Dobry Wieczór” powstał na przełomie 2019 i 2020 roku w Krakowie. Zanim zdążyliśmy się na dobre rozkręcić, wpadliśmy w lockdown, który zmusił nas do zmiany planów. Zamiast grania koncertów, skupiliśmy się nagraniu i produkcji naszej debiutanckiej EPki “Troski”, która niedawno miała swoją premierę.

Dobry wieczór zdaje się więc dołączyć do naszych pozostałych artystów w cyklu Poznaj muzyków, których pandemia mocno zmieniła postrzeganie wolnego czasu i pozwoliła znaleźć czas na realizację planów. Być może nieco innych. Jednak posłuchajcie sami, czyż nie było warto?

„Troski” – autorska EPka zespołu

16 sierpnia ukazała się pierwsza, autorska EPka zespołu. Utwory, które na niej znajdziemy są niepowtarzalne. Każdy z nich jest zupełnie inny od pozostałych, przez co wachlarz emocji podczas zanurzania się w dźwięki numerów gwarantowany!

“Dobry Wieczór” to dla nas połączenie popu i rocka, wychowane w latach dziewięćdziesiątych i zakochane w miejskim sznycie. Czujemy się dobrze w naszej “szufladce”, ale też nie chcemy się ograniczać. Idealnie oddaje to nasza EPka, na której każdy utwór jest trochę inny. Znajdziecie tam od brzmień retro-vibe, przez klasyczne gitarowe granie aż po minimalistyczną akustyczną balladę “Sto długich dni”.

Dla mnie, “Dobry Wieczór” to przede wszystkim dobra ekipa i dobry klimat. Ten projekt jest dla mnie miejscem, gdzie każdy pomysł może znaleźć zastosowanie, niezależnie od stylu, gatunku czy trendów – Paweł Hahn, autor muzyki na EPce “Troski”.

Sam zespół swoją twórczość opisuje jako zbiór prostych opowieści, które opowiada się pomiędzy kolejnymi drinkami, przy zapachu asfaltu. Utwory mają nam się kojarzyć z latem w mieście i spędzeniem dobrego czasu w gronie znajomych. Czyli wszystkim tym, jak kwituje to zespół, za czym zdążyliśmy się już lekko stęsknić.

Dobry wieczór – plany na przyszłość

EPka już jest! Miejmy nadzieję na to, że coraz większe grono słuchaczy również zacznie się pojawiać. W planach zespół ma teraz bowiem promocję płyty. Jednak wśród marzeń, znajduje się to, które ma każdy, kto tworzy muzykę i wydaje utwory – koncerty na żywo.

Równolegle pracujemy nad kilkoma nowymi utworami. Myślę, że część z nich pojawi się na pierwszych koncertach, jeszcze w tym roku. – dodaje zespół.

Dlaczego warto posłuchać EPki?

Mówią, że wszystko już było. Natomiast zdecydowanie Dobry Wieczór jest zespołem, którego brakuje na naszym polskim rynku muzycznym. Gdy zapytałyśmy zespół o to, w jaki sposób zachęciliby do siebie słuchaczy, odpowiedzieli:

Te melodie, które możesz nucić podczas długiego spaceru nad rzeką czy wracając nad ranem z imprezy. To również sentymentalna podróż do czasów, kiedy wszystko było trochę prostsze, a czas płynął zdecydowanie wolniej.

I rzeczywiście! Sprawdziłyśmy na sobie i to działa. A wszystko wskazuje też na to, że gdy zacznie się jesienna aura i coraz częściej będziemy chować się w ciepłe koce, a w naszych rękach zacznie pojawiać się kakao – Dobry Wieczór w słuchawkach będzie tylko dopełnieniem naszych chwil dla siebie!

Dobry wieczór znajdziecie oczywiście na Facebooku, Instagramie i we wszystkich popularnych serwisach streamingowych.

Zachęcamy Was także do zobaczenia innych artykułów z cyklu Poznaj Muzyków oraz do posłuchania playlisty z utworami wszystkich Artystów.