Justyna Biedrawa – wokalistka czujnie obserwująca świat

Justyna Biedrawa siedzi oparta o ścianę z drewnianych desek. Jest ubrana w czarną kurtkę i czarne spodnie.

Podstawowym zadaniem muzyki jest wywoływanie emocji. Jednym z zadań muzyków zaś jest czynienie dogłębnej analizy tego, co dzieje się w nich samych. Wokalistka, którą chcemy Wam przedstawić – Justyna Biedrawa – robi to każdego dnia. Z tym, że swoje emocje łączy z wnioskami, jakie wyciąga po bacznej obserwacji rzeczywistości.

Muzyka płynąca z genów

Czasami naszą życiową ścieżką jest to, co mamy na wyciągnięcie ręki. Jednak nie zawsze to rozumiemy od razu. Poszukujemy, odkrywamy, smakujemy życia. Aż nagle rodzi się w nas wielka potrzeba spojrzenia na to co obecnie robimy nieco łaskawszym okiem. W rezultacie zaczynamy rozumieć, że to, czego od dawna szukaliśmy, było z nami już dłuższą chwilę lub jak w przypadku Justyny – od zawsze.

Jako córka muzyka, muzykę mam zapisaną w genach. Od zawsze śpiewałam, grałam, moja dusza artystyczna objawiała się w przeróżnych okolicznościach. Długo zajęło mi jednak zrozumienie tego, jak naprawdę ważna jest dla mnie muzyka. Około 3 lata temu dotarłam do momentu, kiedy przestałam „jedynie śpiewać”, ale zaczęłam traktować muzykę jako sposób wyrażania własnych myśli, emocji. Był to moment przełomowy, bo wtedy właśnie zaczęły powstawać moje pierwsze piosenki i moje podejście do muzyki już nigdy nie było takie samo – przyznaje wokalistka.

Różne puzzle tworzące całość

Nie bez powodu wielu muzyków, wokalistek czy wokalistów prosi swoich odbiorców, aby zapoznali się z wcześniejszymi utworami lub gdy mamy do czynienia z płytą, słuchali je po kolei. Każdy utwór przedstawia bowiem historię. Nie zawsze osobistą, ale wynikającą z tego kim jest dany Artysta. Między słowami do tego zachęca nas również Justyna Biedrawa.

Utwory, które dotychczas powstały są dosyć różne, można zauważyć, że przez ostatnie lata sporo eksperymentowałam, szukając „swojego głosu”.  Każda piosenka odsłania mnie z nieco innej strony, więc nawet jeśli utwory na pierwszy rzut oka wydają się zupełnie różne, to wszystkie razem stanowią idealny opis tego, kim i jaka jestem.

Przysłuchując się autorskim utworom Justyny, jak i tym, które zdecydowała się wykonywać, możemy jednak odnaleźć jeden wspólny mianownik. Jest nim z całą pewnością szczerość. Zwłaszcza w warstwie tekstowej. Wokalistka nie boi się wejść w rolę, której obecnie każdy z nas w Artyście szuka. Głośno krzyczy, gdy krzyczeć trzeba. A przekazywane przez nią emocje, zapewne kilkukrotnie już spełniły rolę terapeutyczną dla osób, które czują i postrzegają świat podobnie.

Justyna Biedrawa stoi na zewnątrz, opiera się o barierkę. Jest lekko uśmiechnięta. Za nią rozmyte tło, budynki i zbiornik wodny.

Co zatem znajdziemy w jej twórczości, gdy zdecydujemy się zapoznać z nią bliżej?

Gatunek, w którym się obracam to szeroko rozumiany pop. W muzyce kieruję się przede wszystkim intuicją, skupiam się na tym, aby utwór jak najlepiej oddawał emocje, które chcę przekazać niezależnie od jego gatunku. Lubię bawić się różnymi stylami, eksperymentować i w ten sposób szukać swojej drogi.

Co zaoferuje nam Justyna Biedrawa w przyszłości?

Gdy coś „wpadnie nam w ucho” lubimy wiedzieć czego możemy spodziewać się w przyszłości. Justyna nie zamierza rezygnować z rozwoju na swojej ścieżce muzycznej. A w jej odpowiedzi możemy doszukiwać się wielu obietnic.

Na pewno nie przestanę tworzyć, nagrywać i dzielić się swoją muzyką. Mam nadzieję, że w przyszłym roku rozpocznę także prace nad swoją pierwszą płytą. Doszłam do momentu, w którym jej wizja staje się coraz bardziej klarowna, więc liczę, że stopniowo będę tę wizję realizować.

Za spełnienie tych obietnic mocno trzymamy kciuki. Słuchacze potrzebują tego rodzaju wrażliwości w swoich słuchawkach i głośnikach.

Dlaczego warto zapoznać się z twórczością Justyny?

Kiedyś, jeden ze znanych muzyków rockowych powiedział, że aby ocenić czyjąś muzykę, należy się najpierw z nią zapoznać. Bardzo chciałybyśmy, aby ta myśl przyświecała Wam zwłaszcza wtedy, gdy mamy do czynienia z muzykami, którzy znajdują się na etapach przygotowawczych do wydania swoich pierwszych płyt czy mają za sobą dopiero, albo już, kilka singli. Może się okazać, że to właśnie ten muzyk, wokalistka, czy wokalista zostanie z nami na dłużej. Gdy zadałyśmy Justynie pytanie, dlaczego warto zapoznać się z jej twórczością muzyczną, odpowiedziała:

Przede wszystkim utwory, które tworzę są bardzo szczere, oparte na prawdziwych emocjach, doświadczeniach. Mam umiejętność obserwowania z uwagą świata, życia i przelewania myśli o nich na papier. Dzielę się swoim spojrzeniem, więc jeśli kogoś ciekawi co siedzi w mojej głowie, to znajdzie odpowiedzi w moich piosenkach.

Zapraszamy również do śledzenia wokalistki na Instagramie, Facebooku i TikToku, a także do zapoznania się z utworami, które znajdują się na jej kanale YouTube.

Zachęcamy Was także do zobaczenia innych artykułów z cyklu Poznaj Muzyków oraz do posłuchania playlisty z utworami wszystkich artystów.