Po mięcie przyszedł czas na lawendę – Kilka Czułości z nową, muzyczną opowieścią

Jak rozpocząć muzyczne opowieści tak, aby namalowały również w naszej wyobraźni pejzaże? Najlepiej postawić na kolory. I to nie byle jakie. Kilka Czułości, jeszcze jakiś czas temu, postawiło na miętę. Teraz jednak przyszedł czas na kolor lawendowy. W połączeniu z niezwykle ciekawym brzmieniem smyczków i delikatnym głosem wokalistki, robi wrażenie.

Piosenka inspirowana deszczem

„Deszczowi my” jest drugą lawendową opowieścią zespołu Kilka Czułości. To deszczowa piosenka o powrotach, w której wiolonczela, gitara, perkusja i kontrabas tworzą energetyczną podstawę dla płynących wokali i poetyckiego tekstu. Jak mówią sami muzycy: „Wiola drapie, tomy grzmią”, a „deszcz pisze wiele ciekawych historii”. Najnowsza kompozycja miała swoją premierę 7 listopada.

Oprócz warstwy muzycznej i wokalnej, warto również zwrócić uwagę na ciekawy koncept teledysku. Przełamuje on powagę utworu, w którym słyszymy niezwykle poetycki tekst. Przez wideo przewijają się również lawendowe elementy. Dzięki nim całość jest bardzo spójna, ciekawa i intrygująca.

Lek na całe zło i… muzyczne ukojenie

Po „Mięcie” przyszedł czas na „Lawendę”. Zdecydowanie muzyczne kolory, na jakie zdecydował się zespół, potrafią ukoić. Jeżeli szukacie muzyków, którzy potrafią tworzyć wyjątkowe teksty oraz lubicie brzmienie smyczków, koniecznie pozwólcie sobie zatopić się w lawendowych opowieściach Kilku Czułości.

Kilka Czułości to zespół debiutujący na polskiej scenie muzycznej. Ich utwory to indie-folkowa podróż poprzez wielobarwne emocje, podczas której usłyszeć można również wpływy bluesa, popu, rocka, jazzu, czy piosenki poetyckiej. Zespół swoją debiutancką płytę „MIĘTA” wydał 29.06.2022 roku za pośrednictwem Agora Digital Music. Aktualnie muzycy pracują nad drugim albumem, który zabierze nas ku nowym, tym razem lawendowym opowieściom.

*Artykuł powstał na podstawie informacji prasowej

Zapraszamy również do odwiedzenia kanału zespołu na YouTube, Facebooku i Instagramie.

Zachęcamy Was także do zobaczenia innych artykułów z cyklu Poznaj Muzyków oraz do posłuchania playlisty z utworami wszystkich artystów.