Stashka – wielowymiarowy pop tworzony w zgodzie ze sobą

materiały prasowe

Utwory Stashki to propozycja nie tylko na letnie wieczory, ale i trudniejsze, życiowe momenty. Często, mimo radosnej, tanecznej muzyki, Artystka pragnie przekazać ważne przesłanie, które dotyczy bezpośrednio Jej codziennych przemyśleń i przeżyć. Jak to się stało, że postawiła na muzykę i który utwór, jako pierwszy sprawił, że poczuła gotowość na podzielenie się swoją twórczością ze słuchaczami i słuchaczkami?

Od zespołu cygańskiego po radiowy pop

Zdecydowanie utwory proponowane przez Stashkę są niesamowicie przyjazne dla szerszego grona odbiorców i odbiorczyń oraz bardzo dobrze sprawdziłyby się w największych rozgłośniach radiowych w Polsce. Niektóre z nich taką szansę dostały i nie ma w tym nic dziwnego, bo emanują dobrą energią, a dźwięki na długo pozostają w głowie. Jak jednak wyglądała droga Stashki do odnalezienia swojego muzycznego „ja”?

Muzyka towarzyszy mi od dzieciństwa – występowałam w przedszkolu, śpiewając piosenki. Razem z koleżankami organizowałyśmy przedstawienia przed blokiem, gdzie czułam się jak gwiazda. Już w podstawówce rozpoczęłam swoją muzyczną edukację, uczyłam się grać na pianinie, a potem sama nauczyłam się gry na gitarze, często występując na ogniskach. Do dziś komponuję swoje własne piosenki na tych instrumentach. Od najmłodszych lat czułam, że muzyka to moja droga, którą chcę podążać.

Co dalej ze swoją pasją postanowiła zrobić Artystka? Ta droga do muzyki popowej była niezwykle ciekawa, chociaż na początku Stashka nie skupiała się na solowej ścieżce. W końcu jednak nastąpił przełom. Jedna z piosenek ośmieliła wokalistkę do tego, aby w końcu zawalczyć o własną twórczość.

W liceum rozpoczęłam śpiewanie koncertów w zespole cygańskim, a następnie ukończyłam szkołę muzyczną na wydziale wokalnym, specjalizując się w śpiewie operowym. Podczas studiów śpiewałam w chórze i podróżowałam po świecie. Po przeprowadzce do Warszawy zaczęłam śpiewać w chórkach wspierając gwiazdy polskiej estrady. W międzyczasie pisałam swoje własne piosenki, a kiedy powstał „ZEGAR” poczułam się gotowa, by podzielić się tym, co grało w mojej duszy, nie tylko z rodziną i bliskimi, lecz także z szerszą publicznością. Ta przygoda trwa już 10 lat.

Różne odcienie popu

O tym, że muzyka pop ma wiele odcieni, nie trzeba nikogo przekonywać. Tym bardziej jeśli twórca stawia na niespodziewane połączenia z innymi gatunkami muzycznymi, które na pierwszy rzut oka wydają się do siebie nie pasować. Tu zdecydowanie Stashka potrafi w sposób intrygujący dokonywać muzycznych zanurzeń w różnych kierunkach twórczości.

Tworzę swoje piosenki zawsze w zgodzie ze sobą, czerpiąc inspirację z chwilowych przeżyć, osobistych doświadczeń i obserwacji świata. Mój przekaz jest pozytywny, skupiam się też na inspiracjach już po trudnych momentach, wtedy czuję artystyczne natchnienie. Moje muzyczne inspiracje są różnorodne, ponieważ jestem otwarta na różne gatunki muzyczne, ale wszystko to mieści się w kategorii muzyki pop. W mojej twórczości wykorzystuję m.in elementy folku, reggae, muzyki latino, elektro, teraz na przykład indie pop, w zależności od tego, w jakim momencie życia się znajduję i co rezonuje ze mną w danym czasie. Wydałam dwie płyty i kilka singli, ale teraz czuję, że nadszedł kolejny, bardziej dojrzały etap. Mój głos również się rozwija i pracuję nad jego doskonaleniem, stale trenując i eksplorując jego możliwości.

Lekka muzyka z przesłaniem

O tym, że Stashka lubi zaskakiwać słuchaczki i słuchaczy, przekonacie się, zagłębiając się w kolejne utwory wokalistki. To muzyka lekka, przyjemna, która może towarzyszyć nam na co dzień, ale jednocześnie niosąca ze sobą konkretne przesłania. Trzeba też przyznać, że wokalistka ma niezwykłą zdolność do pisania tekstów z zachowaniem odpowiedniej rytmiki słownej. Każdy z numerów to nowa opowieść o emocjach, bliskich nam wszystkim.

Mam już ich trochę w szufladzie i w zależności od możliwości, zamierzam je nagrywać, produkować i wydawać. Obecnie skupiam się głównie na wydawaniu singli, ale kto wie, może wkrótce pojawi się kolejna płyta. Ten proces jest dla mnie niezwykle ekscytujący, ponieważ pozwala mi wyrażać swoją twórczość i przekazywać moje emocje poprzez muzykę. Trzymajcie kciuki za moje przyszłe projekty!

Stashka to prawdziwa poszukiwaczka. Nie boi się eksperymentów, a ich efekty są świetne i zarazem nieoczywiste. Często podejmuje w swojej twórczości tematy związane z walką o marzenia, pokonywaniu trudności, ale też próbie zrozumienia i odnalezienia się w społeczeństwie. To także repertuar prezentujący sylwetkę silnej kobiety, która mimo wszystko nie obawia się ulegać słabościom, bo wie, że jest to naturalne.

Ze swojej strony również zachęcamy do tego, aby zapoznać się z twórczością Artystki. Ma unikatową barwę, wyróżniającą ją spośród innych, współczesnych wokalistek. Wspomnimy jeszcze tylko, że radiowe brzmienia niesamowicie zapadają w pamięci i niepostrzeżenie, po ich usłyszeniu, zaczynamy je nucić. Wystarczą jedynie dwa, może trzy odsłuchy, a dźwięki pozostają z nami. Przekonajcie się sami!

W moich piosenkach staram się przekazywać pozytywne emocje i autentyczne przeżycia, które mogą dotknąć serca wielu słuchaczy. Moja muzyka to mieszanka różnorodnych gatunków, co sprawia, że może przemawiać do osób o różnych gustach muzycznych. Przesłuchajcie moje single i płyty, aby lepiej poznać mój przekaz i styl twórczości. Wasze wsparcie jest dla mnie niezmiernie ważne i motywuje mnie do dalszego rozwoju jako Artystki. Dziękuję za zainteresowanie i zapraszam do odkrywania mojej muzyki – dodaje Stashka.

Zapraszamy również do obserwowania kont Stashki na Instagramie oraz w serwisach streamingowych.

Zachęcamy Was także do zobaczenia innych artykułów z cyklu Poznaj Muzyków oraz do posłuchania playlisty z utworami wszystkich Artystów.