Stevie Wonder – niewidomy muzyk z gigantycznym poczuciem humoru

źródło: pixabay.com

O tym, że Stevie Wonder ma niezwykle wyjątkowe poczucie humoru, wie chyba każdy, kto chociaż raz był na jego koncercie lub oglądał z nim wywiad. Mimo to, nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, a z żartów Wondera robią… teorie spiskowe. I tu trzeba przyznać, muzyk świetnie puentuje takie coroczne doniesienia krótkim: w tym roku wszystko się okaże! Zacznijmy jednak od początku.

Wcześniak, który zawojował scenę muzyczną

Historię narodzonego 13 maja 1950 roku wcześniaka zna dziś niemalże każdy. To właśnie on, poprzez nadmiar tlenu w inkubatorze stracił wzrok. Kilka lat później stał się niezwykłym autorytetem muzycznym, a jego piosenki nucili zakochani we wszystkich zakątkach świata.

To Stevie Wonder sprawił, że funk, R&B i soul zagościł nie tylko w domach, ale również sercach słuchaczy. Dowodem na to, może być wielość nagród, które muzyk zdobył. Wśród nich znalazło się aż 19 nagród Grammy, m.in. za płytę „Songs in the Key of Life” , czy Oscar za dobrze znaną nam piosenkę „I Just Called to Say I Love You”. Zresztą, przypomnijmy sobie ten moment:

Stevie Wonder – nauczyciel dobrego humoru

Dlaczego na tapet wzięłyśmy dziś właśnie Steviego Wondera? Ano dlatego, że ten muzyk mógłby stać się dla nas nauczycielem dobrego humoru oraz dystansu do siebie i świata. Doskonale widoczny jest on zwłaszcza od roku 2014, kiedy to świat obiegła informacja, że Stevie Wonder… widzi. 😉

Plotka ta pojawia się co jakiś czas, a muzyk cały czas z uśmiechem na twarzy odpowiada, że przyjdzie taki dzień, gdy powie jak jest. Niedawno, również za sprawą Lionela Richie plotka powróciła. Przyjaciel Wondera, będąc gościem w programie „Kelly Clarkson Show” powiedział następujące słowa:

Widać minę Lionela Richie, który wygląda na rozbawionego opowiadaną przez siebie anegdotką. Nieoglądana, a czytana, sprawia wrażenie, że czytelnik zaczyna w nią wierzyć. Dodatkowo, internauci nie dali za wygraną i w komentarzach umieszczali linki do zdjęć i filmów, które mogłyby stać się potwierdzeniem takich słów. Wśród nich, znalazło się, np. zdjęcie Steviego Wondera, robiącego zdjęcie królowi popu – Michealowi Jacksonowi, czy łapiącego statyw na koncercie Paula McCartneya:

Skąd wiemy, że teoria spiskowa nie jest prawdą?

Nie wiemy! Nie znamy się prywatnie z muzykiem (a szkoda!) i nie mamy możliwości obserwowania jego życia. Mamy jednak kilka informacji o osobach niewidomych. Pomimo osłabionego zmysłu wzroku, mają bardzo dobrze wyostrzony zmysł, np. słuchu, czy dotyku. Biorąc pod uwagę wybitnego muzyka jakim jest Stevie Wonder, który dodatkowo gra na instrumentach klawiszowych, harmonijce ustnej, czy gitarze basowej – chyba nie mamy wątpliwości, że wszelkie braki wzroku nadrabia zmysłem słuchu. I wierzcie lub nie, ale osoby niewidome wiele rzeczy również wyczuwają, np. nasz wzrok na ich ciele. 😉 Zresztą, sami zobaczcie jak wygląda świat osoby niewidomej, o którym opowie… osoba niewidoma:

W jaki sposób Stevie Wonder może nam pomóc w uporaniu się z plotkami?

Przede wszystkim humor! Oczywiście, nie zawsze musimy zgadzać się z innymi, a nasze działania są dla jednych czymś ekstra, a dla innych czymś śmiesznym. Zatem życzymy Wam, aby zamiast przejmować się plotkami, czy opiniami na nasz temat, po prostu zacząć się z nich śmiać i żartem na nie odpowiadać. Najczęściej tyle wystarczy! I cóż… BĄDŹCIE JAK STEVIE WONDER!

I jeszcze na koniec – oczywiście Stevie:

Zobacz też inne Zapowiadanki