Salon VR Łomża – miejsce otwarte dla wszystkich

salon VR
źródło: Salon VR Łomża

Skakaliście kiedyś na bungee? A może mieliście taki szalony pomysł i na nim się skończyło, bo Wasza odwaga nie była zbyt wystarczająca, by pozwolić sobie trochę poprzecinać powietrze? Ale wiecie co? Nie oznacza to wcale, że trzeba z tego rezygnować. Wystarczy podejść do tego nieco inaczej. Co powiecie na wizytę w Salonie VR w Łomży? Oprócz wspomnianego wcześniej skoku możecie także zasmakować emocji towarzyszących górskiej wspinaczce, czy ponurkować z delfinami. A to nadal tylko mała część tego, czego możemy doświadczyć w tym miejscu. Zapraszamy Was na kolejną odsłonę Łomży w cyklu Zapowiedz miasto.

Aktywnie naznaczeni zapraszają

Jeśli uważnie śledzicie naszego bloga, a do tego macie dobrą pamięć, być może uzmysłowicie sobie, że temat Salonu VR już kiedyś się u nas pojawił. Tak, tak! To było podczas rozmowy z Kasią Kuklińską, która jest założycielką tegoż właśnie miejsca. Jeśli nie czytaliście tego wywiadu to oczywiście Was do tego zachęcamy, a tymczasem w ramach małego przypomnienia postaramy się w kilku słowach przedstawić Wam Salon.

Jest to miejsce wyjątkowe co najmniej z kilku względów. Jednym z nich jest fakt, że Kasia stworzyła miejsce pracy i samorealizacji dla osób z niepełnosprawnościami. I oczywiście, jeśli chcą przeżyć niezapomnianą przygodę, są mile widziani w charakterze gości, przed którymi wirtualny świat stoi otworem. Na przestrzeni ostatnich lat coraz częściej spotkamy się z podobnymi inicjatywami. Kawiarnie, w których zatrudnione są osoby z niepełnosprawnościami znajdziemy chociażby w Gdańsku, we Wrocławiu, czy w Warszawie. To doskonała okazja by osoby wykluczone mogły się rozwijać i realizować. A to nie jedyna zaleta. Miejsca takie stanowią także element edukacyjny dla społeczeństwa. Uczą nas tolerancji, która jest przecież tak bardzo ważna. A pomimo tego, że o temacie wykluczenia osób z niepełnosprawnościami mówi się coraz więcej, to wciąż jednak niewystarczająco dużo, a nasze postrzeganie niepełnosprawności często jest błędne. Dlatego genialnie, że takie inicjatywy się rodzą! Nie jest ich jeszcze zbyt wiele, ale mamy nadzieję, że za przykładem chociażby takich kawiarni, czy Salonu VR w Łomży pójdą kolejne instytucje w różnych miastach.

Wirtualna podróż w nieznane

Salon VR w Łomży daje Wam cały wachlarz rozmaitych atrakcji. Wybór nie należy do łatwych zadań, bo w ofercie dostępnych jest obecnie 170 gier. A na tym ma się nie skończyć. 😉 Największym zainteresowaniem cieszy się m.in.: Minecraft VR, zwiedzanie głębin oceanu, gdzie można ponurkować w towarzystwie delfina, a przy odrobinie szczęścia, spotkać rekina. Choć użycie w tym przypadku słowa szczęście jest trochę ryzykowne. 😉 Jest też coś dla fanów sportów, tych bardziej i mniej ekstremalnych. Pokonywanie tras narciarskich, podczas zjazdów na nartach, wspinaczka górska, czy mała rozgrywka piłki nożnej. Ale możecie się też pokusić o mocniejsze doznania. Wspomniany już wcześniej skok na bungee albo przejażdżka rollercoasterem.  I już nieco mniej ekstremalne, ale intrygujące spotkanie z Małym Księciem, czy Dziewczynką z Zapałkami. Też się zastanawialiście czemu ich nikt nie rozumiał? 😉

Aaa! I zabierzcie ze sobą znajomych. Bo znajdziemy też atrakcję, której już przez długi czas nie możemy uświadczyć w naszym kraju. Mamy bowiem możliwość, nawet w lecie, porzucać się wspólnie śnieżkami! 😉 A jak przy okazji zrobicie aniołka w śniegu, to pracownicy obiecali również przymknąć na to oko. 😉

źródło: Salon VR Łomża


No dobrze, ale jak to wszystko wygląda w praktyce? Magicznym elementem, który pozwoli Wam się przenieść w podwodny świat oceanu, na pole do mini golfa oraz wiele innych wymiarów, są okulary VR.

źródło: Salon VR Łomża

Wyglądają niepozornie, ale zabiorą nas w miejsca o jakich nam się nawet nie śniło. Chyba, że śniło Wam się kiedyś, że wyruszyliście w podróż po ludzkim organizmie?

Okulary na głowę, pad w dłoń i… zobaczcie sami!

I jak? Dacie się zaprosić do wirtualnego świata podczas wizyty w Łomży? 🙂

Na stronie internetowej Salonu VR Łomża znajdziecie szczegółowe informacje odnośnie oferty oraz rezerwacji miejsc! No i co? Dajcie się ponieść chwili.