Między Słowami – kawiarnia, w której stajemy się jednym z wersetów książki

archiwum prywatne

Nastrojowe, ciepłe wnętrze, aromat kawy unoszący się w powietrzu oraz regały wypełnione po brzegi książkami. Tym razem w cyklu Zapowiedz miasto wyruszamy na wycieczkę do Lublina, a konkretniej do niesamowicie przytulnej kawiarni Między Słowami, gdzie wspaniale odnajdą się nie tylko amatorzy pysznych deserów, ale i miłośnicy literatury.

Odpoczynek przy kawie i z dobrą książką

Ta kawiarnia w Lublinie to jeden z tych punktów, do którego udałyśmy się z polecenia znajomego. I chociaż pierwsza próba odwiedzenia nie zakończyła się sukcesem, z powodu jednodniowego zamknięcia miejsca, nie pozwoliłyśmy losowi pokrzyżować planów za bardzo i następnego popołudnia udałyśmy się tam ponownie.

archiwum prywatne

Między Słowami jest połączeniem księgarni z kawiarnią. W urokliwych wnętrzach można zatem nie tylko wypić obłędną kawę, spokojnie porozmawiać, ale i wyciszyć się, odpływając w inne wymiary z książką w dłoniach. Zwłaszcza temu ostatniemu sprzyjają małe i niezwykle klimatyczne salki. Przypadną one na pewno do gustu także osobom ceniącym intymność. Obok książek, znajdziemy również inne umilacze czasu, takie jak planszówki, które z kolei mogą stanowić fajne dopełnienie podczas spotkania ze znajomymi i przyjaciółmi.

Ulubiony smak kawy ukryty między słowami

O tym, że koncepcja księgarnio-kawiarni została przemyślana od początku do końca świadczyć może chociażby menu. Nazwy deserów czy kaw wszelkich smaków zostały bowiem ukryte właśnie między słowami, co możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu.

archiwum prywatne

Jako fanki kawy, smak tej czekoladowej, którą wypiłyśmy w Między Słowami wspominamy już dobrych kilka miesięcy. Musimy też dodać, że dużym zaskoczeniem był dla nas ogromny rozmiar napoju. Szczególnie, że w wielu miejscach, dużo częściej w tej kwestii można się akurat rozczarować. Podczas naszej wycieczki do Lublina tylko raz miałyśmy okazję spędzić czas w tej kawiarni, natomiast następnym razem pewnie spróbowałybyśmy także jednej z herbacianych propozycji i oczywiście innych smaków kaw, bo kusiło nas jeszcze co najmniej kilka. 🙂

Klimatyczna kawiarnia w Lublinie

W kawiarni przy ulicy Rybnej 4 odbywają się także różne wydarzenia kulturalne, jak spotkania autorskie, koncerty czy wystawy. Jeśli będziecie się wybierać do Lublina warto zatem zajrzeć na media społecznościowe Między Słowami. Być może uda się Wam trafić na coś, co Was zainteresuje i sprawi, że wpadniecie nie tylko na pyszne pozycje z menu, ale i nietuzinkową rozrywkę.

Czytelniczki i czytelnicy w każdym wieku z pewnością znajdą tu lekturę odpowiednią dla siebie. Księgarnia oferuje zarówno propozycje literackie od debiutantów, jak i znanych, cenionych autorów. Poezja, reportaże, czy publikacje regionalne – wybór jest naprawdę duży. Jeśli więc jesteście molami książkowymi, lubiącymi poszerzać swoją kolekcję, prawdopodobnie nie wyjdziecie stąd z pustymi rękami.

archiwum prywatne

Zobacz również inne artykuły w cyklu Zapowiedz miasto.