Choinkowa wymiana – jak zostać Śnieżynką lub Elfem i dołączyć do akcji?

Jest wieczór, 24 grudnia, na niebie pojawiła się już pierwsza gwiazdka, więc udajesz się pod choinkę, a tam… czeka na Ciebie jeden dodatkowy prezent. A to nie wszystko! W tym samym czasie, gdzieś w Polsce, może w miejscowości nieopodal lub w miejscu oddalonym setki kilometrów, ktoś trzyma właśnie w dłoniach prezent przygotowany przez Ciebie. Czyż to nie jest magia świąt? Owszem! I jej siłą sprawczą może być choinkowa wymiana, którą w tym roku organizujemy wspólnie z Olą z every.creative. Czym dokładnie jest akcja i co zrobić, aby wziąć udział w zabawie?

Choinkowa wymiana – radość ze świątecznych prezentów i… szansa na poznanie nowych osób

Zasady choinkowej wymiany są bardzo proste, ale zanim do nich przejdziemy, jeszcze chwilka! Akcję powstała, aby umilić nam wszystkim nieco przedświąteczny czas oraz Wigilię, kiedy to wspólnie otworzymy przysłane do nas prezenty. Jednak to na pewno nie jedyny powód! Jako że na Instagramie poznałyśmy do tej pory baaaaardzo dużo cudownych osób, naszych Rozmówców, Muzyków, Kolekcjonerów, mamy nadzieję, że ta wymiana będzie również dla Was okazją do nawiązania nowych znajomości. 🙂 W końcu misją Zapowiedz od samego początku było łączenie ludzi, bez względu na ich pasję i hobby.

Jak zostać czyjąś Śnieżynką lub Elfem?

1. Jeśli chcesz wziąć udział w choinkowej wymianie, napisz w komentarzu pod naszym postem na Instagramie: „O, choinka!”.
2. Wszystkie chętne osoby zaprosimy do czatu grupowego na Instagramie i połączymy Was w pary, które dobierzemy na zasadzie losowania.
3. Następnie zachęcamy, aby wybrane pary w wiadomościach prywatnych wspólnie porozmawiały o swoich zainteresowaniach oraz oczekiwaniach względem prezentu. Nie bójcie się o tym mówić! Koniecznie ustalcie również kwotę, którą chcecie przekazać na ten cel.
4. Wysyłacie prezenty i z niecierpliwością oczekujecie swoich.
5. Jeśli macie taką ochotę, opublikujcie zdjęcie ze swoimi prezentami w social mediach i oznaczcie swoją parę oraz organizatorki.

Każdy, kto chce wziąć udział w choinkowej wymianie może zgłosić się do 20 listopada. Wysyłka gotowych prezentów powinna nastąpić najpóźniej do 15 grudnia.

Jaki prezent wybrać?

Wydaje Wam się, że możecie nie mieć pomysłu na prezent? Niepotrzebnie! Po tym jak dobierzemy Was w pary na zasadzie losowania, zachęcamy do skontaktowania się ze sobą w wiadomościach prywatnych. Będziecie mieć okazję nieco bliżej się poznać, porozmawiać o swoich zainteresowaniach, wymienić się informacjami o tym co lubicie, czy wspomnieć o ewentualnych alergenach, jeśli zapragniecie znaleźć w swojej świątecznej paczce słodycze. Ustalicie wówczas wspólnie także kwotę, jaką chcecie przeznaczyć na prezent.

A może jesteście rękodzielnikami i tworzycie swoje produkty? To również doskonały pomysł na podarunek. Oczywiście skonsultujcie z osobą, która jest Waszą parą czy to coś, co chciałaby dostać. Chociaż my jesteśmy zdania, że rękodzieło to zawsze dobry pomysł! 🙂

Jeżeli jednak z jakiegoś powodu będziecie mieć problem z wymyśleniem prezentu, zawsze możecie się do nas odezwać. Bardzo chętnie pomożemy!

O czym warto pamiętać podczas choinkowej wymiany?

Najważniejsze, aby pamietać o tym, że prezent przygotowujemy dla drugiej osoby. Czego zatem nie wysyłać w paczkach? Starych, zniszczonych rzeczy, przeterminowanych lub rozpoczętych kosmetyków i produktów kosmetycznych oraz alkoholu, a także wszystkiego tego, czego sami nie chcielibyście znaleźć pod choinką. Bądźmy dla siebie dobrzy i postarajmy się, aby obdarowana osoba naprawdę ucieszyła się z podarunku.

Mamy nadzieję, że na twarzy nas wszystkich po otworzeniu prezentu pojawi się ogromny uśmiech, a okres przygotowywania świątecznych paczek przysporzy sporo frajdy! To co? Mamy tu ochotników do roli Śnieżynek i Elfów? Dołączycie do choinkowej wymiany? Jeśli tak, wpadajcie na naszego Instagrama i pozostawcie po sobie znak w komentarzu. A! I dajcie koniecznie znać o choinkowej wymianie swoimi znajomym!

Zobacz także inne Zapowiadanki.