Co jest najważniejsze w Święta? Najlepsze kampanie świąteczne z 2023 roku według Zapowiedz

Dużo marek, myśląc o świątecznych kampaniach, odchodzi już od pokazywania sztucznych uśmiechów ludzi, masy prezentów czy przepychu. Jeszcze przed pandemią, odbiorcy zaczęli oczekiwać od firm czegoś więcej. Pandemia zaś, tylko dosadniej pokazała nam, że poza człowiekiem, nie liczy się nic więcej i powinniśmy bardziej zwracać uwagę na siebie oraz naszych bliskich, doceniać ich, spędzać ze sobą czas. To również przełożyło się na realizację kampanii wielkich marek. Poznajcie zatem nasze zestawienie 10 najlepszych świątecznych kampanii reklamowych w 2023 roku, prezentujących historie, które szczególnie nas ujęły, a za sprawą części z nich nasze oczy wypełniły się łzami wzruszenia.

Chevrolet – historia o dobrym dniu

Historia przedstawiona przez Chevroleta to nasz zdecydowany faworyt. Mimo że kolejność przedstawiania kampanii świątecznych jest w naszym zestawieniu przypadkowa, ta zdecydowanie zdeklasowała inne, powstałe w 2023 roku. Opowiada ona o kobiecie chorującej na Alzheimera. Na początku, podczas świątecznego spotkania, jej mąż rozmawia z córką o tym, że codzienne życie z chorą żoną bywa raz lepsze, raz gorsze. Słysząc to, wnuczka postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Zabiera babcię na wycieczkę do ważnych miejsc, podczas której przypomina jej poszczególne wydarzenia z młodych lat. Pod koniec na twarzach starszej kobiety i jej najbliższych maluje się ogromny uśmiech.

To piękna kampania, pokazująca, że święta to coś więcej niż ozdoby, prezenty czy jedzenie. Tworzą je ludzie, którym czasami jest ciężko i najlepszym prezentem jest wówczas to, aby Wigilia i świąteczne dni stały się po prostu dobrym dniami.

Amazon – czar dziecięcych wspomnień

O tym, co wypada, a co nie, często czytamy w mediach lub słyszymy od osób ze swojego otoczenia. Ta kampania świąteczna jest natomiast doskonałym dowodem na to, że nigdy nie jest za późno, aby odnaleźć w sobie dziecko. Amazon pokazał historię trzech starszych kobiet, które w zimowy dzień siedzą na ławce i obserwują dzieci zjeżdżające z górki na jabłuszkach. Każda z nich wspomina czasy dzieciństwa i marzy o tym, aby coś takiego jeszcze raz przeżyć. Wówczas, jedna z kobiet zamawia z Amazona potrzebny sprzęt i od marzeń, przechodzi do realizacji, bo wiek to przecież tylko liczba.

Allegro – troska o najbliższych

Allegro zdążyło wyrobić sobie taką renomę w kwestii kampanii świątecznych, że wiele osób wręcz na nie czeka, a sama platforma robi wielkie odliczanie. W tym roku również możemy obejrzeć krótką opowieść, która pokazuje miłość dziadka do wnuczki oraz syna do ojca. Świetnie też przedstawiona jest tu idea samego prezentu. Tak jak dla wnuczki, wymarzonym prezentem była kolejna zabawka, tak dla dziadka – nieprzeciekający dach.

T-Mobile – mądre pytania przy stole

Każdego roku, zarówno w sieci, jak i w gronie znajomych, zaczynają się dyskusje na temat tego, w jaki sposób odpowiadać na niechciane pytania, które usłyszymy przy świątecznym stole. T-Mobile postanowiło również zabrać głos w tej sprawie. Jednak nie pomaga znaleźć trafnej riposty, a jedynie zachęca do zastąpienia natłoku niepotrzebnych pytań jednym, niezwykle ważnym – „Czy jesteś szczęśliwy?”.

Apple – zobaczenie człowieka w człowieku

Co sprawia, że jedni ludzie to chodzące promyki słońca, a inni są gburami? Podpowiemy – nie zawsze jest to kwestia charakteru. Czasami za ludźmi, którzy wydają nam się niemili, wkurzający czy wręcz wredni, stoją trudne historie lub… samotność. Gdy tylko to do nas dotrze, z pewnością możemy znaleźć sposób na to, aby chociaż jeden dzień takich osób zmienić na lepszy lub po prostu – zobaczyć człowieka w człowieku.

YES – portret kobiecy

Tak jak Allegro znane jest ze wzruszających kampanii świątecznych, tak YES bezsprzecznie z tych mocnych i odważnych. Zdecydowanie wywołują one emocje i w sposób dobitny pokazują różnorodność kobiet, ale i walkę ze stereotypami. W tym roku, marka przygotowała współczesną oprawę wizualną wiersza Wisławy Szymborskiej „Portret kobiecy”. Specjaliści określają kampanię mianem kontrowersyjnej. Jednak według nas, bardziej pasują tu takie słowa jak szczera i prawdziwa. Szokujące jest jednak to, że taki przekaz, w dzisiejszych czasach, wciąż potrafi być kontrowersyjny. Bycie kobietą to nie wpasowywanie się w ustalone dla nas przez kogoś kanony i szablony, ale życie według własnych zasad.

Erste Group – wiara w siebie

Kampania banku Erste Group to krótkie wideo o tym, co oznacza pewność siebie. Wszystko jest możliwe, jeśli uwierzymy w to, że możemy coś osiągnąć. Jednak czy renifer poradzi sobie na dzikim zachodzie, mimo najszczerszych chęci? Przekonajcie się sami!

Barbour – dostrzeżenie potrzeb bliskich

Ta kampania jest naprawdę ciekawa. Z jednej strony to reklama sklepu, z drugiej zaś, cudowna opowieść o dostrzeżeniu prawdziwych potrzeb swoich przyjaciół. Zwierzęta, którym mężczyzna poświęcał się na co dzień, postanowiły odwdzięczyć się mu i naprawić zniszczoną kurtkę. Zrobiły to na miarę własnych możliwości. I chociaż w rezultacie naprawa nie przyniosła nic dobrego, najważniejsza tu okazała się pamięć oraz chęć uchronienia przyjaciela przed zimnem.

Tesco – rodzinny klimat

Zastanawiałyśmy się, czy ta kampania pasuje do reszty. Na pierwszy rzut oka może wydawać się dziwna i nie do końca być może wiadomo, o co w niej chodzi. Natomiast oglądając ją drugi raz, zauważamy to, czym tak naprawdę jest magia świąt. Wszystkie ozdoby, świerki, szklane kule to tylko otoczka tego, co jest najważniejsze. Zachęcamy Was do jej obejrzenia i własnej interpretacji. Kto wie, może i Wy na te święta spojrzycie zupełnie inaczej.

LIDL – zwierzęta to nasi przyjaciele

Czy zwierzęta mogą być naszymi przyjaciółmi? Oczywiście! Jeżeli jeszcze macie ku temu jakiekolwiek, najmniejsze wątpliwości, włączcie wideo od LIDLA. Chociaż słowo przyjaźń jest dzisiaj mocno nadużywane, w tym kontekście pasuje idealnie. Nie przekonuje Was nasz opis? A co jeśli dodamy, że zobaczycie tam najsłodszego szopa, który ratuje święta małego chłopca?

Wybierając najlepsze kampanie świąteczne z 2023, zdecydowałyśmy się na 10 propozycji. Każda z nich jest inna, ale pokazuje to, co w Święta jest najważniejsze. Cieszy nas taki kierunek reklam, w których możemy zobaczyć coś więcej niż produkt i markę. Te opowieści to dowód na to, że tak się da! I to bez względu na to, w jakiej branży pracujemy i co oferujemy innym.

Wam natomiast z tego miejsca życzymy wszystkiego co najlepsze! Bez względu na miejsce i czas, w którym czytacie ten artykuł! Dbajcie o siebie i innych! Reszta jakoś się ułoży! 🙂

Zobacz także inne Zapowiadanki, w tym również te w świątecznym klimacie: Filmy świąteczne na każdy dzień grudnia. Nie trać czasu na szukanie oraz Na głupie pytania, jeszcze głupsze odpowiedzi, czyli wkrótce Wigilia.