4 urodziny Zapowiedz – co nowego przed nami?

Kolejne urodziny Zapowiedz to dla nas czas na mniejsze i większe podsumowania oraz podziękowania dla wszystkich osób, które tworzą to miejsce wspólnie z nami. Każda z naszych Gościni i każdy z naszych Gości dokłada tu swoją cegiełkę i to właśnie dzięki historiom tych wspaniałych osób Zapowiedz wygląda tak, jak wygląda. 🙂

A na początku było tak…

Jak pewnie niektórzy z Was pamiętają, początki Zapowiedz to Rozmowy i Zapowiadanki. W głównej mierze to nasi znajomi pobudzili w nas iskierkę do tego, aby założyć bloga. Rozmawiałyśmy pewnego razu we dwie o tym, że w naszym otoczeniu jest bardzo dużo osób o ciekawych, a nierzadko też nietypowych pasjach. Wielokrotnie też czynili z nich sposób na życie. Doszłyśmy wtedy do wniosku, że w ogóle na świecie jest cała masa osób, które robią niesamowite rzeczy i byłoby super, gdyby mieli przestrzeń i okazję, aby podzielić się swoimi historiami nieco szerzej. I tak oto powstało Zapowiedz. Zaczynając, pomyślałyśmy również, że chcemy zapraszać do nas osoby, które nie są znane szerokiemu gronu odbiorców. Jednak po czasie stwierdziłyśmy, że absolutnie nie będziemy się na nikogo zamykać i w żaden sposób ograniczać. Zależy nam po prostu na poznawaniu cudownych osób, które mają coś do powiedzenia. 🙂

Stwierdziłyśmy też, że skoro będziemy mieć swoje własne miejsce w sieci, wykorzystamy je do tego, żeby opowiadać o tym, co jest dla nas ważne, ciekawe, inspirujące czy… śmieszne. I dokładnie to wszystko możecie znaleźć w Zapowiadankach. Część z nich powstała również przy współpracy z różnymi osobami czy organizacjami.

Trzecim i na początku ostatnim cyklem było Zapowiedz miasto, w którym chciałyśmy pokazać polskie miasta naszymi oczami. Dlatego królują tam miejsca kulturalne, gastronomiczne, a także opowieści o wyjątkowych zakątkach czy postaciach związanych z konkretnym miastem.

I chociaż mówi się, że początki bywają trudne, my wspominamy je naprawdę dobrze. Jedyną bolączką było zdobycie pierwszych 50 osób na Instagramie. 😂 Możecie się śmiać, ale w pewnym momencie myślałyśmy, że nie uda nam się przebić tej magicznej liczby. Na szczęście było inaczej! 🙂 A tak serio, jesteśmy ogromnie wdzięczne osobom, które zaufały nam na samym początku. Kiedy strona nie była jeszcze postawiona, a my przeprowadzałyśmy wywiady, żeby mieć gotowy materiał jak tylko ruszy.

Zaplątani w kulturę

To cykl artykułów, który miałyśmy gdzieś z tyłu głowy oraz w notatkach, kiedy snułyśmy plany na temat Zapowiedz i tego, w jakim kierunku może rozwinąć się w przyszłości. Kultura jest bez wątpienia nieodłącznym elementem naszego życia. W końcu nie bez przyczyny wybrałyśmy studia związane z zarządzeniem kulturą. 😉 Z tego też powodu w cyklu Zaplątani w kulturę chcemy się z Wami dzielić relacjami z części wydarzeń, w jakich bierzemy udział. Zależy nam również, aby pokazywać, że kultura ma wiele oblicz. Co więcej, każdy z nas może odnaleźć taką jej część i formę, która do nas przemówi.

Kolekcjonerzy i Poznaj muzyków – cykle zainspirowane potrzebami Czytelniczek i Czytelników

Zarówno Kolekcjonerzy, jak i cykl Poznaj muzyków zupełnie nie były przez nas planowane. Pewnego razu napisała do nas jedna z osób, posiadająca własną kolekcję. Chciała przedstawić ją szerszemu gronu odbiorców, a my wydałyśmy się jej odpowiednim do tego miejscem w sieci. Początkowo pomyślałyśmy o przeprowadzeniu wywiadu, ale czułyśmy, że ma to jednak większy potencjał. I nie myliłyśmy się, ponieważ osób pragnących opowiedzieć o swoich, często wieloletnich zbiorach, jest znacznie więcej. A zbierać można np. saszetki cukrów, pudełka po zapałkach, fajki, czy inne rzeczy, o których w życiu nie pomyślałybyśmy w kontekście kolekcjonowania.

Historia cyklu Poznaj muzyków zaczęła się zaś od tego, że coraz częściej na naszego maila trafiały informacje prasowe od początkujących muzyków czy zespołów. Było to dla nas strasznie miłe i zaskakujące jednocześnie. Muzyka też zajmuje szczególne miejsce w naszych sercach, więc kwestią czasu było powstanie cyklu dedykowanego artystom. I na tym nie kończymy… 🙂

Co nowego się wydarzy?

Trochę powspominałyśmy, więc czas powiedzieć o tym, co czeka nas w przyszłości! Nieustannie obserwujemy jak nasze Gościnie i nasi Goście pięknie się rozwijają. To również doskonale widać na przestrzeni czasu, jak wielokrotnie podczas wywiadów rozmawiamy o ich planach, później widzimy kolejne etapy działań i w końcu sięgają po coś, o czym marzyli. A my po 4 latach prowadzenia Zapowiedz stwierdziłyśmy, że jesteśmy gotowe, aby pójść o krok dalej.

Współpraca z artystami

Wielokrotnie wspominałyśmy o tym, że kultura jest nam bardzo bliska i właściwie od zawsze obracałyśmy się w środowiskach artystycznych. Cykl Poznaj muzyków jeszcze mocniej utwierdził nas w myśli, która kiełkowała w nas od dawna. Chcemy wspierać młodych artystów. Tym bardziej, że od kiedy tylko weszłyśmy na drogę studencko-zawodową, zajmujemy się działaniami związanymi z marketingiem, promocją i kulturą. Nasze działania obejmowały zarówno kwestie związane z influencer marketingiem, content marketingiem, promocją oraz organizacją wydarzeń tych mniejszych i większych, w kontekście szeroko pojętej kultury. Do tej pory także pomagałyśmy różnym Artystom, w wielu kwestiach. Trochę więc potrafimy! 🙂

Jeśli zatem szukacie wsparcia w swoich działaniach artystycznych, jesteście początkującymi artystami, artystkami lub zespołem – zapraszamy do kontaktu! Wspólnie porozmawiamy o tym, w jaki sposób możemy pomóc, poznamy Wasze potrzeby i zastanowimy się nad indywidualnym planem oraz zakresem działań.

Proponujemy wsparcie w zakresie:
▪️ przygotowania informacji prasowej, portfolio,
▪️ dystrybucji informacji do mediów,
▪️ kontaktu w sprawie wywiadów,
▪️ prowadzenia profili w mediach społecznościowych,
▪️ opracowania strategii promocyjnej,
▪️ zarządzania projektami.

Możecie odezwać się do nas mailowo: info@zapowiedz.org lub w wiadomości prywatnej na Instagramie. Zapraszamy też do zakładki Współpraca z artystami.

Patronaty

Druga nowość, to coś, o czym również myślałyśmy od dłuższego czasu. Jako że bardzo lubimy uczestniczyć w różnych wydarzeniach kulturalnych czy targach artystycznych, a tworzenie treści sprawia nam również ogrom radości, dlaczego by nie połączyć tych dwóch rzeczy?

Jeśli więc organizujecie wydarzenie kulturalne, koncert, trasę koncertową, planujecie premierę płyty bądź inną inicjatywę, koniecznie dajcie nam o tym znać. Chętnie podzielimy się informacjami na temat Waszego przedsięwzięcia, pomożemy w promocji, zapowiemy, przeprowadzimy wywiad czy zrobimy relację.

Szczegóły znajdziecie w zakładce Patronaty.

Kolejny rok, nowe wyzwania

Kolejny rok naszej działalności to z pewnością nowe szanse. Nie ma jednak sensu projektować swojej przyszłości, mając poczucie, że wszystko przyjdzie do nas samo. Obiecujemy więc Wam, że w tym roku będziemy pracować na przyspieszonych obrotach, ze zdwojoną siłą. Mamy ją w sobie, bo dajecie nam ją Wy. Czasem w wiadomościach prywatnych, a czasami w zwykłych odwiedzinach Zapowiedz, które później zamieniają się w coraz większe i ładniejsze statystyki. Dlatego chcemy raz jeszcze powiedzieć Wam dziękujemy i prosić o to, abyście trzymali za nas kciuki nie tylko w 2024, ale i kolejnych latach naszej działalności. 🙂

Na koniec jeszcze tylko wspomnimy, że jeśli również chcielibyście dołączyć do grona naszych Gości i Gościn lub znacie kogoś takiego, odezwijcie się do nas. Chętnie Was poznamy! 🙂