Retro Festival Kraków, czyli zapraszamy w podróż wehikułem czasu

Makijaż, moda, muzyka i historia – tak określiłybyśmy wydarzenie, które będzie miało miejsce już 15 października, czyli Retro Festival Kraków. Podobnie jak w roku poprzednim, uczestnicy będą mogli przenieść się w lata młodości swoich babć i dziadków, a tym samym poczuć klimat tamtych lat. Jest nam również bardzo miło ogłosić, że Zapowiedz ponownie zostało patronem medialnym tego święta historii, mody, muzyki i… koloru!

Kiedyś to było…

Jeżeli nie tylko słyszysz, ale i powtarzasz często te słowa – Retro Festival Kraków jest dla Ciebie doskonałym miejscem. Zapewniamy, że osoby tworzące to wydarzenie, z Cherry Bee na czele, zrobiły wszystko, aby każdy z nas przynajmniej na chwilę czuł się jak bohater starych filmów. Dlaczego? Bo każda z tych osób robi to z pasją i olbrzymim zaangażowaniem. W dodatku wyglądają dokładnie tak, jak gdyby wyciąć ich z okładki pisma modowego z lat minionych. Nie wierzysz? Wpadnij na festiwal i przekonaj się sam.

A co czeka Cię na festiwalu?

Chociaż w zeszłym roku poprzeczka została postawiona naprawdę wysoko, tak i teraz organizatorzy przechodzą samych siebie. Retro Festival Kraków potrwa aż trzy dni, ale w każdym kolejnym dowiemy się coraz więcej na temat stylu retro.

Jak twierdzi organizatorka Retro Festival Kraków – Cherry Bee:

Festiwal powstał z myślą o każdej osobie, która interesuje się lub chciałaby zacząć swoją przygodę z historią. Naszym założeniem jest przekazywanie wiedzy historycznej w namacalny i przystępny dla każdego sposób, którego nie zaznacie w żadnej szkolnej ławce.

Czego więc możemy spodziewać się 15,16 i 17 października?

I dzień festiwalu

Planowo oficjalne otwarcie festiwalu miało nastąpić 15 października o godzinie 20:00 na Barce (Kraków, Podgórska 16). Tego dnia miał również odbyć się koncert Karoliny Leszko. Niestety jedna z osób z zespołu zachorowała na Covid. I co prawda w najbliższy piątek nie posłuchamy Karoliny na żywo, na szczęście będzie ku temu okazja, gdyż koncert przeniesiony został na 27 listopada.

Co do samej wokalistki, pewnie wielu z Was jest dobrze znana z kilku programów rozrywkowych w TV, a swoim głosem oczarowała nawet Michaela Buble. Zresztą, zobaczcie sami!

A co po koncercie? Oczywiście afterparty. Ale nie tak zwykłe! Będziemy bowiem mogli pobawić się wspólnie przy muzyce z płyt winylowych, którą zaserwuje nam DJ Admiral DMC.

II dzień festiwalu

Kiedy emocje po afterparty przy winylach powoli zaczną opadać, do porannej kawy będziemy mogli włączyć wykład Roberta Kowalskiego, pt. „Cyprian Norwid- artysta niezależny”. Tylko pamiętajmy o tym, aby nie pospać sobie zbyt długo, ponieważ początek wykładu nastąpi już o godzinie 10:00 i potrwa godzinę.

Kulturalnie rozpoczęty dzień trzeba nieco rozkręcić niczym bączka. No! W tym przypadku to taki nieco bączek z różkami. O godzinie 11:00 stery nad Retro Festivalem Kraków przejmie wspaniała performerka burleski – Veren De Heddge. Kto jest z nami od początku ten wie, że jest to również nasza pierwsza Rozmówczyni. I wierzcie lub nie, ale Kinga naprawdę potrafi otworzyć każdego i pokazać mu piękno, którego być może sam jeszcze w sobie nie dostrzega. Dlatego tym bardziej dziwi nas to, że bilety na warsztaty Veren – „Are Sensualitas” wciąż są dostępne. Ale może to i dobrze, bo wciąż macie szanse na to, aby poznać tę wspaniałą kobietę osobiście.

Skoro już o wspaniałych kobietach mowa… Po intensywnych naukach z Veren De Heddge, przyjdzie czas na inne warsztaty – Turbanove Love. Marzyła Wam się kiedyś pięknie zawiązana chusta na głowie? Uczestnicy tych warsztatów na pewno zyskają taką umiejętność. Poprowadzi je Cherry Bee. Jeżeli obserwujecie jej social media, z pewnością wiecie jakie cuda potrafi wyczarować na swojej głowie z kawałka materiału.

III dzień festiwalu

Ostatni dzień festiwalu to zdecydowanie przeniesienie się w przeszłość i powrót ze wspaniałą pamiątką. Albo na głowie, albo na fotografii. Co mamy na myśli? Między godziną 10:00 a 16:00 uczestnicy, którzy przybędą na ulicę Kotlarską 6, nauczą się w jaki sposób zrobić charakterystyczną dla stylu retro fryzurę. Warsztaty poprowadzi Rockagirl.

A kiedy fryzury będą w pełni satysfakcjonujące, o godzinie 17:00 możemy włączyć inne warsztaty online, tym razem z Lady Fox. Nauczy nas ona w jaki sposób pozować w stylu retro, a być może zachęci tym samym do tego, aby zostać pin-up girl.

Czy Retro Festival Kraków to dobre miejsce na to, aby rozpocząć swoją przygodę z retro?

Jeżeli kiedykolwiek pomyśleliście sobie, że moglibyście zacząć swoją przygodę z retro stylem – powinniście skorzystać z możliwości, jaką dają nam organizatorzy tego wydarzenia. Kiedy to samo pytanie zadałyśmy Cherry Bee odpowiedziała:

Zdecydowanie tak! Moim zdaniem to najlepszy sposób, żeby zacząć swoją przygodę z retro. Dlaczego? Po pierwsze: w trakcie warsztatów praktycznych nauczymy się umiejętności, które przydadzą nam się później np. przy stylizacjach na dane dekady czy szyciu strojów stylizowanych. Często zdarza się, że w trakcie warsztatów odkrywamy swoje ukryte pasje i talenty. Mamy na swoim koncie osoby, które np. po warsztatach pozowania czy burleski zaczęły profesjonalnie występować lub pozować do zdjęć!
Po drugie: Takie wydarzenia to też fantastyczny sposób na poznanie innych retromaniaków! Nie ma lepszej kopalni wiedzy, pomysłów czy inspiracji niż właśnie „żywy” kontakt z osobami, które także interesują się tematem. Także jeśli dalej się zastanawiasz, czy warto, nie zastanawiaj się tylko przyjdź! 😉

I nie wiemy jak Wy, ale my czujemy się przekonane! A jeżeli jeszcze się wahacie, zobaczcie jak to wyglądało w roku poprzednim.

Bilety na poszczególne wydarzenia znaleźć możecie na stronie Retro Festival Kraków, a aby być na bieżąco zapraszamy Was na Instagrama i Facebooka.

No i co, mamy nadzieję – do zobaczenia na festiwalu! 🙂

Zobacz także inne Zapowiadanki.