Muzyka na letnie wieczory – 10 utworów muzyków, których poznaliście

Lato sprzyja poznawaniu nowych utworów i to bez względu na to, jaki gatunek muzyczny preferujemy. Dzisiejsza Zapowiadanka będzie więc poniekąd połączeniem nowości z tym, co już poznaliśmy. Bo parafrazując klasyka „najbardziej podobają nam się te utwory, które już znamy”. Przygotowałyśmy zatem dla Was zestawienie 10 piosenek Artystów z cyklu Poznaj Muzyków, które idealnie sprawdzą się na wakacyjnych playlistach.

Melonove – Szmaragdowy raj

Jak lato, to zdecydowanie dźwięki, do których można potańczyć. Melonove proponuje nam utwór, który już od pierwszych dźwięków sprawia, że nasze ciało nabiera chęci na to, aby wirować zarówno w świetle dnia, jak i w nocy. Szmaragdowy raj to propozycja dla wszystkich lubiących radiowe, taneczne brzmienia. Pozwala przenieść się w najcieplejsze miejsca na ziemi. Głos Dominiki zaś, niezwykle przyjemny dla uszu, orzeźwia i napawa radością.

Magdalena Pamuła – Koniugacja

Jeżeli jednak nie do końca lubicie taneczne brzmienia, proponujemy twórczość Magdaleny Pamuły z zespołem. To poezja śpiewana z elementami muzyki ludowej. Utwór Koniugacja doskonale sprawdzi się w dni, kiedy mamy ochotę pobyć sami ze sobą, odpocząć od zgiełku świata, pomyśleć. A przecież każdy z nas potrzebuje również spokoju. To trio nam go z pewnością zapewni.

Dobry Wieczór – Spokojnie

Na letni dobry wieczór polecamy także… Dobry Wieczór. Zespół proponuje nam z kolei zadziorne brzmienie z pogranicza popu i rocka. Unikatowy głos Kasi, cytując tekst piosenki Spokojnie, unosi nas do chmur. Utwór doskonale sprawdzi się jako nasz towarzysz podczas jazdy tramwajem, pociągiem lub przemierzania uliczek znanych i nieznanych miast. Muzyka tego trio ma szansę więc stać się świetnym kompanem podczas podróży, ale i długich spacerów w ciepłe letnie wieczory.

NiKO – Idealnie

A jeżeli wakacje nie wiążą się dla nas w tym roku z długim, wymarzonym urlopem i uważamy, że zmarnujemy ten czas to zdecydowanie powinniśmy włączyć utwór NiKO, czyli Nikodema Kuracha. Piosenka wyjaśnia, że bez względu na to, co dzieje się obecnie, na końcu i tak będzie idealnie. I będzie! Wystarczy dobre podejście i odpowiednie brzmienia w Waszych słuchawkach.

Tańka Szafraniec – Pochyl się miły nade mną

Pochyl się miły nade mną to kolejny utwór cudownie sprawdzający się w porze letniej. Rytmiczna, nowoczesna, chociaż z zachowaniem elementów retro, muzyka i tekst powstały na podstawie wiersza Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Czy trzeba czegoś więcej, biorąc pod uwagę fakt, że to wszystko zostało poprowadzone głosem Tańki Szafraniec?

Asia Nawojska – Ja Rzeka

A gdyby tak na tej liście znalazła się piosenka o niewykorzystanych w przeszłości szansach? Jednak nie takich, które doprowadzają nas do smutku, ale pozwalają nam wyzwalająco potańczyć niczym Asia Nawojska w teledysku. Lato przecież powinno być oczyszczające, dlatego z pewnością utwór Ja Rzeka przypadnie Wam do gustu. A i nóżką całkiem dobrze się do tego tupie. Sprawdzone! 😉

Justyna Biedrawa –Kosmitka

Jak lato, to i miłość. A czasami w tym uczuciu warto ostrzec przed sobą drugą osobę. Może się bowiem okazać, że decyzje, które wydają jej się słuszne nie do końca takie są. I tu z pomocą przychodzi Justyna Biedrawa. Wokalistka w swoich utworach stawia na indywidualizm i przemyślane wybory. A z tymi drugimi, jak doskonale wiemy, możemy mieć w wakacje delikatny problem.

Brzózka – Dzień dobry

A co, gdy brakuje nam słońca, a my sami czujemy się raczej mało wakacyjni? Wówczas możemy włączyć utwór Brzózki, który idealnie potrafi wtopić się w każdy etap życia i odzwierciedla różne emocje, jakie nam towarzyszą. Działa w sposób terapeutyczny i z pewnością pozwoli nam przetrwać gorsze dni. Bo i takie nastroje mogą i mają prawo być obecne letnią porą.

Kalinovski – Papierowe miasta

Za to gdy zatęsknimy za rockowym pazurem proponujemy włączyć Kalinovskiego. Musimy Was jednak ostrzec, że piosenka bardzo szybko wpada w ucho i nawet się nie zorientujecie kiedy z Waszych ust popłynie refren. Życzymy Wam też, aby Wasz czas wakacyjny nie był papierowy.

Kilka czułości – Oczami do mnie mów

Jeżeli planujecie wakacje w otoczeniu natury, to Kilka Czułości z pewnością pomoże Wam się z nią spleść. To rodzaj muzyki, który daje nam w sposób naturalny możliwość, aby wziąć kilka głębokich wdechów i z nadzieją popatrzeć w przyszłość. Ponadto teksty w dużej mierze traktują o miłości. A jak wiemy, lato sprzyja spotkaniom budującym taki rodzaj relacji.

Słuchajmy Artystów wkraczających na rynek muzyczny

Lista piosenek na wakacje, jaką dla Was przygotowałyśmy, składa się w całości z utworów Muzyków, których mieliście okazję poznać w naszym cyklu. Każdy zespół, wokalista czy wokalistka jest nietuzinkowy, inny, wyjątkowy i tworzy niesamowitą muzykę. A my zachęcamy Was do tego, aby otworzyć się na to co nowe. Bardzo często boimy się lub nie chcemy wkroczyć na ścieżki wypełnione dźwiękami Artystów, którzy nie są nam znani. Łatwiej jednak sięgamy po nie, gdy ktoś nam je poleci. My polecamy z czystym sercem. Tym bardziej, że każdy Artysta i Artystka z tej listy gości na naszej playliście na Spotify. 🙂

Zachęcamy Was także do zobaczenia innych Zapowiadanek i artykułów z cyklu Poznaj Muzyków oraz do posłuchania playlisty z utworami wszystkich artystów.